صفحه اصلی > اخبار 


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بهره مندی 40 هزار شهروند اسفراینی از خدمات رایگان و کم هزینه سلامت

دکتر نادر نیک پرست با بیان اینکه 9 پایگاه خدمات جامع سلامت شهری با امکانات کامل و نیروی انسانی با تجربه در سطح شهر اسفراین فعال است گفت : پنج پایگاه شهری در ساختمان های نوساز با امکانات به روز مستقر شدند و ششمین پایگاه نیز با نام پایگاه سلامت لاله در حال ساخت است.

وی با اشاره به اینکه پارسال 40 هزار شهروند اسفراینی از این خدمات استفاده کرده اند افزود : هریک از این شهروندان تقریبا دو بار مراجعه به پایگاه داشته اند و به طور میانگین این افراد در هر بار مراجعه پنج خدمات سلامت دریافت کرده اند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین مراقبت های گروه های سنی مختلف ، ارزیابی های مادر ، نوزاد و مادران باردار ، واکسیناسیون ، خدمات مشاوره ای ، روان و تغذیه ، انجام تست های رایگان و محرمانه بیماری ایدز برای گروه های پر خطر ، توزیع مکمل های غذایی ضروری ، اصلاح سبک زندگی ، آموزش و تربیت سفیران و داوطلبان سلامت ، حمایتهای تغذیه ای برای گروه های آسیب پذیر  را از جمله خدماتی عنوان کرد که  پایگاه های سلامت به مردم ارائه می کنند.

دکتر نادر نیک پرست ابراز امیدواری کرد با  برنامه ریزی های منسجم در سال جدید به سوی بهبود کیفیت و ارتقا خدمات بهداشتی شهرستان اسفراین گام برداریم.

 

 

١٤:٠٦ يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧ / شماره: ٣٦٣٧ / تعداد نمایش: 112 / گروه خبری: اخبار