صفحه اصلی > اخبار 


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

تشکیل کارگروه تحقیقاتی برای ساماندهی پساب فاضلاب

سید احمد پرویزی معاون فرماندار اسفراین در این کارگروه ضمن تشکر از مجموعه دانشکده علوم پزشکی اسفراین بابت تلاش های شبانه روزی  در ایام نوروز و آماده به خدمت بودن  در عرصه سلامت گفت : امنیت غذایی یکی از دغ دغه های اصلی کشور است که برای تامین آن باید همت کرد.
دکتر اسحق ایلدرآبادی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز در این کارگروه ارتقا هر چه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی در سطح شهرستان را از برنامه های اصلی این دانشکده است گفت: شهرستان اسفراین تاکنون رشد چشمگیری از لحاظ توسعه سلامت داشته است که ما تلاش می کنیم با حفظ این رشد به رتبه های بالاتری از تامین خدمات بهداشتی و درمانی برای مردم این شهرستان برسیم.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز با بیان اینکه با توجه به شرایط کم آبی کنونی استفاده از پساب از الزامات است گفت : برای استفاده از این پساب در کمربند سبز شهرستان و یا در حوزه کشاورزی اطراف شهر باید تصمیمات اساسی گرفته شود.
دکتر نادر نیک پرست به ساماندهی نخاله های ساختمانی نیز اشاره کرد و افزود : یکی از راهکار های اساسی برای ساماندهی این نخاله ها تعیین محل دفن مناسب آنها است.
وی همچنین آسفالت 3 کیلومتر جاده عباس آباد برای تعیین محل دفن زباله ها از دیگر مصوبات این کارگروه عنوان کرد.
دکتر نادر نیک پرست  دانشکده علوم پزشکی اسفراین  از اجرای بیش از30 عنوان برنامه در هفته سلامت امسال اشاره کرد  و گفت : پیاده روی همگانی درروز جمعه 7 اردیبهشت، مسابقات دو چرخه سواری و برگزاری نمایشگاه های گیاهان دارویی ، زنگ سلامت ، پاکسازی مسیر جوی روستای فرطان از برنامه هایی است که در این هفته در نظر گرفته شده است.
گفتنی است هر ساله 1 تا 7 اردیبهشت ماه به نام هفته سلامت است و سلامت برای همه شعار امسال این هفته است. 

١٣:٥٦ دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ / شماره: ٣٦٥٣ / تعداد نمایش: 125 / گروه خبری: اخبار