اخبار > مادران باردار اسفراینی تحت پوشش صد درصدی اچ ‌آی ‌وی


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

مادران باردار اسفراینی تحت پوشش صد درصدی اچ ‌آی ‌وی

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین بیماری ایدز (سندرم نقص ایمنی اکتسابی) را بیماری به علت ضعف عمده در دستگاه ایمنی عنوان کرد و گفت :  ایدز خود یک بیماری نیست بلکه شامل مجموعه‌ای از علائم و بیماری‌هاست که اغلب افراد آلوده به ویروس HIV به سرعت متوجه بیماری خود  نمی شوند.

دکتر نادر نیک پرست  آمار مبتلایان به این بیماری را در ایران 38 میلیون و 474 هزار و 97 نفر عنوان کرد و افزود : با این وجود  شصت درصد از افراد مبتلا در ایران از بیماری خود آگاه نیستند.

وی پوشش صد درصدی مادران باردار مبتلا به اچ آی وی را از برنامه های مهم دانشکده علوم پزشکی اسفراین برای مبارزه با این بیماری عنوان کرد و گفت : غربالگری کلیه زندانیان قبلی و جدید الورود به زندان اسفراین از نظر اچ.آی.وی و همچنین آموزش کارکنان و تهیه کیت های سریع آزمایش در بهداری زندان، غربالگری کلیه افراد حاضر در کمپ های ترک اعتیاد نیز از دیگر برنامه های این معاونت در خصوص بیماری ایدز است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین به کلیه افرادی که مواجهه خطرناک و شغلی با این بیماری داشته اند توصیه کرد  به نزدیک ترین پایگاه محل زندگی و یا مرکز مشاوره بیماری های رفتاری دانشکده علوم پزشکی اسفراین واقع در معاونت بهداشتی؛گروه بیماریها، مراجعه نمایند و مشاوره و آزمایش سریع اچ آی وی را با حفظ محرمانگی و رایگان انجام دهند.

دکتر نادر نیک پرست گفت :  تمام داروهای درمانی و پروفیلاکسی در مرکز مشاوره بیمار های رفتاری اسفراین به صورت رایگان در دسترس بیماران و افراد با مواجه مشکوک قرار می گیرد.

 

١٥:٣٢ چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧ / شماره: ٤٧٣٠ / تعداد نمایش: 124 / گروه خبری: اخبار