اخبار > توسعه سلامت در دستان با محبت داوطلب سلامت


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

توسعه سلامت در دستان با محبت داوطلب سلامت

اوست که در دور ترین نقاط سرزمینم داوطلبانه و با عشق هر آنچه را که آموخته برای بهبود خدمات بهداشت و درمان به کار می برد، پاداش مادی ندارد اما هر گامش پاداش معنوی برایش به ارمغان می آورد.

هر ساله 5 دسامبر روز جهانی داوطلب سلامت نامگذاری شده که  فرهنگ سازی و اجتماعی شدن سلامت و بالابردن مشارکت های اجتماعی در عرصه سلامت از مواردی است که هر داوطلب سلامت بر عهده دارد.

داوطلبان سلامت مادران و زنان داوطلبي هستند که با نیت خیرخواهانه علاقمند به فعاليتهاي اجتماعي و عام المنفعه اند و از طرفی هم داراي مقبوليت اجتماعي هستند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین  تعداد داوطلبان سلامت شهرستان اسفراین را  بيش از 1100 عنوان کرد و گفت : این داوطلبان در 9 پايگاه سلامت و 63 خانه بهداشت فعالیت می کنند.

دکتر نادر نیک پرست افزود :  يادگيري مفاهيم بهداشتي اوليه باشركت مستمر دركلاسهاي آموزشي وانتقال به خانوارهاي تحت پوشش خود،  تشويق خانوارهاي تحت پوشش به استفاده از تسهيلات بهداشتي موجو دوقابل دسترس، پيگيري مراقبتهاي بهداشتي خانوار كه نياز به مراجعه به مركز بهداشتي درماني دارند و جلب همكاري و مشاركت افراد محله براي رفع مشكلات مرتبط با سلامتي از جمله مواردی است که داوطلبان انجام می دهند.

وی از همه ی داوطلبان سلامت که مهره های تاثیر گذار در عرصه  سلامت هستند بابت تمام تلاش های صادقانه تقدیر و تشکر کرد و 14 آذر روز داوطلب سلامت را به آنها تبریک گفت.  

                 در گلستانی که نامش زندگیست       باغبانی می کند دستان تو

                رابط خوب و عزیز و بی ریا             مرحبا برلطف و بر احسان تو

 

١٥:١١ چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ / شماره: ٤٧٦١ / تعداد نمایش: 109 / گروه خبری: اخبار