اخبار > افتتاح اولین آزمایشگاه تحقیقاتی و پیشرفته سلولی - مولکولی شهرستان اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

افتتاح اولین آزمایشگاه تحقیقاتی و پیشرفته سلولی - مولکولی شهرستان اسفراین

به گزارش وب دا و به نقل از مف دا ، با حضور دکتر قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی و دکتر ایلدرآبادی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین اولین آزمایشگاه تحقیقاتی و پیشرفته سلولی - مولکولی شهرستان اسفراین با امکانات به روز به بهره برداری رسید.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه دانشکده علوم پزشکی اسفراین برای ارتقا زیر ساخت های خود گام های بسیار محکمی و روبه رشدی را برداشته است گفت : افتتاح این آزمایشگاه علاوه بر ارتقا زیر ساخت  های پژوهشی این دانشکده، در تکامل بسیاری از آزمایش ها اثر گذار است.

دکتر هادی قوامی با اشاره به اینکه این آزمایشگاه به بروز ترین تجهیزات مولکولی شامل دستگاه PCR ، اولتراسانتروفوژ و REAL TIME PCR مجهز است افزود : ارزش فعلی این دستگاه ها حدودا یک و نیم میلیارد تومان است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت : پژوهش هایی که در این آزمایشگاه با حضور نخبگان علمی این شهرستان انجام می شود بی شک با تحولات بنیادینی که در جامعه ایجاد می کند در آینده موجب تولید ثروت نیز می شود.

وی گفت : انتظار می رود متولیان سلامت شهرستان اسفراین همچنان چشم انداز رو به رشد خود را به خوبی طی کنند تا بتوان به زودی شاهد ارتقا این دانشکده به دانشگاه شویم.

دکتر اسحق ایلدرآبادی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز  با بیان اینکه  بهره برداری از این آزمایشگاه در آزمایش های حوزه بهداشت و درمان به خصوص در تشخیص بسیاری از بیماری ها و نواقص ژنتیکی کمک شایانی می کند گفت : بسیاری از آزمایش های ژنتیکی و مولکولی که به دلیل در دسترس نبودن امکانات به شهرهای دیگر ارسال می شد با راه اندازی این آزمایشگاه خوشبختانه در شهرستان قابل انجام است.

 

 

١٤:٣٦ شنبه ٨ دی ١٣٩٧ / شماره: ٤٨٦١ / تعداد نمایش: 300 / گروه خبری: اخبار