اخبار > 4 هزار و 500 کودک واکسن فلج اطفال دریافت می کنند.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین :

4 هزار و 500 کودک واکسن فلج اطفال دریافت می کنند.

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه برنامه ایمن سازی کودکان با واکسن تزریقی فلج اطفال از ابتدای بهمن آغاز شده و تا 30 بهمن ادامه دارد گفت : کودکان متولد 95/1/1 به بعد در این برنامه واکسن تزریقی فلج اطفال را دریافت می کنند.   

دکتر نادر نیک پرست  افزود : این کودکان فقط واکسن فلج اطفال خوراکی که به صورت قطره خورانده می شود را دریافت کرده اند که در این طرح به صورت تزریقی، این واکسن را دریافت می کنند.  

وی با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت کلیه کشورها موظف هستند یک نوبت واکسن فلج اطفال را به صورت تزریقی که حاوی سه نوع ویروس کشته شده است را  به نوزادان تزریق کنند گفت : در ایران نوزادان علیه این بیماری در  4 ماهگی واکسینه می شوند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین از کمبود این واکسن از مهرماه 94 در کشور خبر داد و افزود : از آن زمان تا کنون  این واکسن فقط در استانهای خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان که هم مرز کشورهای آلوده افغانستان و پاکستان بودند یافت می شد.

دکتر نادر نیک پرست  با اشاره به اینکه این مشکل حل شده و کودکان جا مانده باید این واکسن را دریافت کنند از تمامی والدین خواست همراه فرزندان خود به پایگاه ها و خانه های بهداشت شهرستان اسفراین مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است در ایران از سال 2000 تاکنون هیچ موردی از فلج اطفال مشاهده نشده است.

 

 

١٤:٠٩ سه شنبه ٩ بهمن ١٣٩٧ / شماره: ٤٩٧٢ / تعداد نمایش: 315 / گروه خبری: اخبار