اخبار > 90 درصد تجهیزات پزشکی کشور تولید داخل است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

90 درصد تجهیزات پزشکی کشور تولید داخل است

معاون درمان وزیر  بهداشت در نشست با اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : 90 درصد تجهیزات پزشکی کشور در داخل کشور تولید می شود.

به گزارش وبدا، دکتر قاسم جان بابایی صبح امروز در نشست با اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه با توجه به تحریم هایی که کشور به آن مبتلا شده است اما در حوزه تجهیزات پزشکی به رشد خوبی رسیده ایم گفت : 90 درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز به همت جوانان ایرانی در داخل کشور تولید می شود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بهترین لوازم ارتوپدی تولید داخل داریم که نیاز معاونت درمان را از همان ها تامین می کنیم افزود : هم اکنون دستگاه دیالیز تولید شده جوانان ایرانی در مسیر تولید انبوه است.

معاون درمان وزیر بهداشت از تولید دستگاه رادیو تراپی در کشور خبر داد و گفت : این دستگاه پیش خرید شده است.

دکتر قاسم جان بابایی  همچنین از انعقاد تفاهم نامه با بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت 60  درصد اسناد پزشکی تا پایان هرماه خبر داد و گفت : با این تفاهم نامه نیمه دوم سال برای حوزه سلامت از نیمه اول در بخش اعتبارات بهتر خواهد بود .

وی با بیان اینکه امروزه نوآوری در پزشکی و وارد کردن دانش جدید با افزایش ظرفیت های بین رشته ای ایجاد می شود بر مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی با دانشگاه های صنعتی برای ایجاد دروس بین رشته ای تاکید کرد.

 

 

١٣:٠٣ چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ / شماره: ٥٨٤٤ / تعداد نمایش: 700 / گروه خبری: اخبار