اخبار > کارشناس برنامه سلامت مادران دانشکده علوم پزشکی اسفراین : مرگ مادران باردار در سال 97 صفر بوده است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

کارشناس برنامه سلامت مادران دانشکده علوم پزشکی اسفراین : مرگ مادران باردار در سال 97 صفر بوده است

کارشناس برنامه سلامت مادران دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: با انجام مراقبت های بارداری خوشبختانه مرگ مادران باردار در سال 97 صفر بوده است..

به گزارش وبدا ، خانم  فاطمه اخوان با بیان اینکه پارسال با انجام مراقبت های بارداری خوشبختانه مرگ مادران باردار در سال 97 صفر بوده است گفت : در شش ماهه اول امسال نیز تاکنون هیچ مرگی گزارش نشده است و مرگ مادر یک شاخص بهداشتی جهانی و نشانه توسعه کشورها است.

وی از شناسایی هزار و 96 مادر باردار اسفراینی در شش ماهه اول امسال  خبر داد و گفت : 300 مادر با بارداری پر خطر شناسایی شده اند که وضعیت آنها پیگیری و برای مراقبت به متخصص ارجاع داده شده اند.

کارشناس سلامت مادران معاونت بهداشتی همچنین به استقرار یک ماما بعنوان رابط برای  پیگیری مادران پرخطر در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین اشاره کرد و افزود : در این زمینه  تاکنون 660 مورد شناسایی شده که با ارجاع به مراکز بهداشتی و درمانی سلامت مادران و نوزادان بررسی می شود.

خانم فاطمه اخوان از برگزاری کلاس های آمادگی زایمان در پایگاه های امام رضا، دکتر خدایی، سالوک و نیلوفر با هدف تسهیل در فرایند زایمان خبر داد و افزود : پارسال 549 مادر در این دوره ها آموزش تئوری و عملی را با موضوعات فرایند زایمان ، ورزش، طب فشاری و ماساژ گذراندند.

 وی مراقبت پیش از بارداری را هم گامی موثر در سلامت مادر و نوزاد دانست و گفت : 56 درصد مراقبتهای پیش از بارداری برای بانوان شهرستان اسفراین انجام می شود.

 

١٣:١٤ سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٨ / شماره: ٥٩٠٣ / تعداد نمایش: 613 / گروه خبری: اخبار