اخبار > ابتلا بیش از 2 هزار اسفراینی به دیابت


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ابتلا بیش از 2 هزار اسفراینی به دیابت

بیش از 2 هزار شهروند اسفراینی به بیماری دیابت مبتلا هستند.

به گزارش وبدا ، مدیر گروه بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه تاکنون 2 هزار و 18 شهروند اسفراینی مبتلا به دیابت شناسایی شده اند گفت : این بیماران بیشتر به دیابت نوع 2  مبتلا هستند و بالای 30 سال سن دارند.

دکتر مصطفی لعل دولت آباد با اشاره به اینکه برای این بیماران در اولین اقدام پرونده دیابتی تشکیل می شود افزود : این بیماران در پایگاه های سلامت شهری و خانه های بهداشت روستایی به صورت ماهانه توسط بهورز و مراقب سلامت و به صورت فصلی توسط پزشک مراکز ویزیت می شوند.

وی تحویل سرنگ رایگان انسولین به افراد بی بضاعت ، ارجاع به کلینیک تخصصی برای معاینه چشم ، قلب و عروق و اورولوژی و برگزاری جلسات آموزشی به صورت مداوم را از دیگر اقداماتی عنوان کرد که دانشکده علوم پزشکی اسفراین در جهت کمک به بیماران دیابتی انجام می دهد.

مدیر گروه بیماری های معاونت بهداشتی  با بیان اینکه در هفته دیابت علاوه بر برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور متخصص و فوق تخصص ، برگزاری جلسات آموزشی، صبحانه سالم و برنامه ورزشی کوهنوردی برگزار شد گفت : در این هفته در بیمارستان امام خمینی (ره) و مراکز خدمات جامع سلامت اسفراین ویزیت رایگان ویژه بیماران دیابتی انجام شد.

دکتر مصطفی لعل دولت آباد با تاکید بر رعایت شیوه زندگی سالم و افزایش فعالیت های بدنی گفت : بیش از 425 میلیون نفر از مردم 20 تا 79 ساله ی جهان مبتلا به دیابت هستند که پیش بینی می شود تا سال 2050 تعداد بیماران به 522 میلیون نفر برسد.

 

 

٠٩:٥٠ شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨ / شماره: ٥٩٨٤ / تعداد نمایش: 269 / گروه خبری: اخبار