اخبار > فرماندار اسفراین گفت : با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود اتباع خارجی با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی اسفراین انجام شود.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

فرماندار اسفراین گفت : با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود اتباع خارجی با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی اسفراین انجام شود.

طاهر رستمی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اسفراین باتاکید بر آمادگی کلیه دستگاه ای اجرایی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت : ورود اتباع خارجی با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی اسفراین و دستگاه های مرتبط انجام شود. 

به گزارش وبدا ، رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اسفراین در این نشست که با موضوع پیشگیری از شیوع ویرئس کرونا برگزار شد گفت : دانشکده علوم پزشکی اسفراین موظف است تمام امکانات و پیش بینی های لازم را برای پیشگیری و بعضا در هنگام ابتلا پیش بینی کند.

فرماندار اسفراین با تاکید بر اینکه تمامی اخبار و اطلاعات مرتبط با این بیماری باید از رئیس و معاونان بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی اسفراین منتشر شود افزود : تمامی صنایع فعال در شهرستان که با تباع خارجی مراوادات تجاری دارند باید ورود این اتباع را با دانشکده علوم پزشکی و نهادهای مرتبط شهرستان هماهنگ کنند.

طاهر رستمی با اشاره به اینکه اصل بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان است گفت : با این حال تمام تمهیدات لازم از ظرفیت های قرنطینه گرفته تا بسیج کلیه امکانات دستگاه های اجرایی برای مواقع ضروری پیش بینی می شود.

وی از تمام فعالان رسانه و فضای مجازی خواست از انتشار شایعات مرتبط با این موضوع به صورت جدی بپرهیزند تا موجب تشویش اذهان عمومی نشوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز در این جلسه با بیان اینکه در این مقطع زمانی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آموزش از اهمیت ویژه ای برخوردار است گفت : این دانشکده  با تهیه بروشور ها و تراکت های آموزشی و اعزام تیم های بهداشتی خود به مدارس در این زمینه تلاش خود را به کار برده است.

دکتر اسحق ایلدرآبادی با بیان اینکه الگوی انتقال این بیماری همانند دیگر بیماری های تنفسی مثل آنفلوآنزا است که این دانشکده در این زمینه تجربه موفقی را پشت سر گذاشت افزود : بخش های ایزوله را در مواقع اضطراری پیش بینی کرده ایم.

بازدید از محل های تجمع عموم ، محل های نگهداری سالمندان و عقب ماندگان ذهنی به صورت دوره ای ، اعلام اسامی رانندگان ترانزیت به منظور آموزش صحیح برای پیشگیری از این بیماری از مصوبات نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان اسفراین بود.  

 

١٥:١٩ يکشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٨ / شماره: ٦٠٨٦ / تعداد نمایش: 366 / گروه خبری: اخبار