اخبار > همایش بزرگ ازدواج ساده و پایدار


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

همایش بزرگ ازدواج ساده و پایدار

به گزارش وب دا ،رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در این همایش با بیان اینکه در جامعه امروز سطح آگاهی جوانان برای مهمترین رویداد زندگی خود که همان ازدواج است خیلی بالا نیست گفت : یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بالا بردن مهارت ها و آگاهی های شما جوانان برای این امر حسنه یعنی ازدواج است.
دکتر اسحق ایلدرآبادی پایه های اساسی هر جامعه ای را خانواده عنوان کرد و افزود : اگر اطلاعات کاربردی در اختیار جوانان قرار دهیم می توانیم گام های مهمی را در راستای تحکیم خانواده ها برداریم.
دکتر سید محمود انوشه کارشناس ارشد بالینی که مهمان ویژه این همایش بود نیز گفت : ازدواج یک تعهد، مسئولیت پذیری ، امانت داری و امید دادن متقابل است .
او با بیان اینکه کسی می تواند به ازدواج فکر کند که به بلوغ جسمی ، جنسی ، عاطفی ، عقلی و شناختی رسیده باشد افزود : بزرگترین اهانت همسران به یکدیگر مقایسه طرف مقابلشان بادیگری است.
دکتر انوشه لبخند ، ایمان ، امید و ادب را چهار عامل تاثیر گذار در زندگی فردی و اجتماعی افراد عنوان کرد و گفت : خیانت  هر انسانی به خود ترس از قضاوت دیگران است.
این کارشناس ارشد بالینیآسیب مهم جامعه امروزی را دانستن های نادرست عنوان کرد و به همه توصیه کرد : در زندگی طوری گام بردارید که به فکر آزار رساندن به دیگری نباشید زیرا اگر بخواهید 30 درصد به طرف مقابل ضربه بزنید باید 70 درصد خود را مورد آزار و اذیت قرار دهید.
در پایان این همایش به 55  زوج دانشجو از دانشگاه های سطح شهرستان اسفراین به همت دانشکده علوم پزشکی اسفراین کارت هدیه اهدا شد.