اخبار > آماده باش اورژانس 115 اسفراین برای ایام نوروز


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

آماده باش اورژانس 115 اسفراین برای ایام نوروز

به گزارش وب دا ، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان اسفراین با اعلام آمادگی کامل این مرکز در ایام نوروز 98 برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان و مسافران نوروزی گفت : در این ایام 9 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای فعال است.

امین کشوری با بیان اینکه فعالیت پایگاه های ویژه نوروز از 25 اسفند آغاز شده و تا 16 فروردین 98 ادامه دارد افزود : 62 تکنسین اورژانس در این مدت برای ارائه خدمات سلامت فعال هستند.

وی از برپاشدن دو چادر سلامت در پلیس راه ایرج مسیر اسفراین به بجنورد و میدان مادر خروجی شهرستان اسفراین به سبزوار خبر داد و گفت : در این چادر ها علاوه بر کنترل فشار خون ، قند خون ، علائم حیاتی و راهنمایی مسافران نوروزی با توزیع پمفلت و بروشور به مسافران آموزش های تخصصی کمک های اولیه ارائه می شود.

رئیس مرکز مدیریت و حوادث ترافیکی شهرستان اسفراین همچنین از فعال بودن 24 ساعته مرکز mcmc ((ستاد هدایت بیماران )) خبر داد و گفت :  علاوه بر این مرکز دو پایگاه اورژانس 115 در شهر اسفراین به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات است.

امین کشوری ضمن بیان اینکه پایگاه  جاده ای گراتی در 25 کیلومتری اسفراین به سبزوار،

کلات  در 25 کیلومتری اسفراین به بجنورد از پایگاه هایی هستند که به راحتی برای مسافران قابل دسترس است، از شهروندان و مسافران خواست در هنگام بروز حوادث ابتدا خونسردی خود را حفظ و سریعا با 115 تماس گیرند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه اورژانس شهر صفی آباد اسفراین نیز در ایام نوروز فعال است افزود :  

در روستاهای اردغان ، زرق آباد، چهار برج و عباس آباد اسفراین نیز  آمبولانس به صورت 24 ساعته در حاشیه جاده  با حضور تکنسین ها حضور دارد.

 

 

١٥:٠٨ چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ / شماره: ٥١٢٧ / تعداد نمایش: 115 / گروه خبری: اخبار