اخبار > رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین: این دانشکده در جهت پوشش همگانی سلامت همچنان گام بر می دارد


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین: این دانشکده در جهت پوشش همگانی سلامت همچنان گام بر می دارد

هر ساله 18 فروردین مصادف با  هفتم آوریل روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است که مهر تاییدی بر اهمیت و گستردگی بهداشت در سراسر جهان هستی است.

«مراقبتهای اولیه بهداشتی برای پوشش همگانی سلامت» که برای شعار امسال در نظر گرفته شده نیز بر اهمیت در دسترس بودن خدمات سلامت در گوشه گوشه این جهان می افزاید.

از طرف دیگر نقش تاثیر گذار مراقبت های اولیه بهداشتی برای کاهش بیماری های واگیر نیز انکار ناپذیر است که همین امر بر مسئولیت متولیان بهداشت برای آموزش های بهداشتی فرد به فرد و یا انجام این مراقبت ها برای تمام افراد جامعه می افزاید.

دانشکده علوم پزشکی اسفراین با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و خانه های بهداشت حتی در دورترین نقاط این شهرستان برای تحقق شعار  پوشش همگانی سلامت تلاش خواهد نمود.

اینجانب روز جهانی بهداشت را به تمامی متولیان سلامت در ستاد معاونت بهداشتی دانشکده ، همکاران پر تلاش در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ، خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت و دانشجویان عزیزی که در رشته های بهداشتی مشغول علم آموزی هستند تا بتوانند برای آیندگان خود مفید واقع شوند تبریک عرض می کنم و از خداوند منان خواستارم همه ی ما خدمتگزاران را یاری نماید تا بتوانیم حق مردم عزیزمان را به خوبی ادا نماییم.

  دکتر اسحق ایلدرآبادی

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین  

 

 

١٤:١٠ يکشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٨ / شماره: ٥٢٢١ / تعداد نمایش: 155 / گروه خبری: اخبار