اخبار > مانور آمادگی تیم های بحران دانشکده علوم پزشکی اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

در هفته سلامت اجرا می شود:

مانور آمادگی تیم های بحران دانشکده علوم پزشکی اسفراین

به گزارش وب دا ، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در جلسه شورای اداری این معاونت گفت : مانور آمادگی تیم های بحران با حضور 3 تیم و با هدف پایش تجهیزات و امکانات و آمادگی نیروهای متخصص در هفته سلامت برگزار می شود.

دکتر نادر نیک پرست مهارت سنجی ، ارزیابی های دوره ای تجهیزات اعم از وسایل سم پاشی  گندزدایی ، وسایل کنترل کیفی آب و مواد غذایی و امکانات مرتبط با کنترل بیماری ها را  از مهمترین نکات برای آمادگی بیش از پیش  تیم های بحران دانست و افزود : با توجه به تجربه سیل های اخیر در برخی از استان ها، تیم های مدیریت بحران باید آمادگی لازم را در مقابله با شرایط اضطرار داشته باشند.

وی با بیان اینکه تیم مدیریت بحران دانشکده علوم پزشکی اسفراین پارسال  در مانور دانشگاه های قطب 9 کشور به منظور ارزیابی تیم های بحران این مناطق شرکت کرد گفت :  با اعلام نتایج وزارت بهداشت، آمادگی این تیم در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در ادامه، پیشگیری و کنترل سالک در شهرستان ، پیگیری احداث جاده سلامت ، اقدامات اساسی در خصوص پساب های خروجی نامناسب شهرستان ، قلاده گذاری سگ های ولگرد ، اجرای کمپین های آموزشی و سند بیماری های غیر واگیر و ساماندهی تولید شیر تا توزیع آن را از مهمترین اهداف این معاونت در سال 98 اعلام کرد.  

 

 

 

١٤:٥٧ دوشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٨ / شماره: ٥٢٢٨ / تعداد نمایش: 200 / گروه خبری: اخبار