اخبار > اجرای بیش از صد برنامه در هفته سلامت 98


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

اجرای بیش از صد برنامه در هفته سلامت 98

به گزارش وب دا ، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در جلسه هماهنگی هفته سلامت با بیان اینکه همه ساله از اول تا هفتم اردیبهشت هفته سلامت نامگذاری شده است گفت : این نامگذاری با هدف فرهنگ سازی و اطلاع رساني در راستاي ارتقاي سلامت مردم و توجه بیش از پیش هموطنان به سلامت خود است.

دکتر نادر نیک پرست از اجرای بیش از صد برنامه در این هفته در شهرستان اسفراین خبر داد و گفت : این برنامه ها حتی تا دورترین نقاط شهرستان اسفراین با حضور مردم و داوطلبان سلامت در خانه های بهداشت برگزار می شود.

وی به صدا در آوردن زنگ سلامت ، برپایی ایستگاه های سلامت در محل های پر تردد و مصلی نماز جمعه ، برگزاری نمایشگاه هفته سلامت را از مهمترین برنامه های هفته سلامت عنوان کرد و افزود: برگزاری پیاده روی عمومی که هر ساله میزبان جمع کثیری از شهروندان اسفراینی هستیم ،شاخص ترین برنامه هفته سلامت است.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین به شعار امسال هفته سلامت مبنی بر" مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت " اشاره کرد وگفت : به منظور تحقق این شعار امسال با مشارکت بسیج جامعه پزشکی و خیرین سلامت اردوهای جهادی به خصوص در رشته های تخصصی و دندان پزشکی به مناطق محروم اعزام می شوند.

دکتر نادر نیک پرست با تاکید بر آموزش همگانی و افزایش سطح سواد جامعه برای پیشگیریاز ابتلا به برخی بیماری ها افزود: در همين راستا در هفته سلامت ضمن گسترش برنامه هاي آموزشي و استفاده حداکثري از ظرفيت دانشکده علوم پزشکي و جلب مشاركت هاي مردمي و همكاري هاي بين بخشي از ظرفيت رسانه ها نيز براي اطلاع رساني عمومي استفاده خواهد شد.

وی حضور کارشناسان در برنامه های رادیویی و تلویزیونی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.

 

١٠:٣٧ دوشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٨ / شماره: ٥٢٥٧ / تعداد نمایش: 145 / گروه خبری: اخبار