اخبار > تمرکز زدایی خدمات بهداشت و درمان در شهرستان اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

تمرکز زدایی خدمات بهداشت و درمان در شهرستان اسفراین

به گزارش وب دا ، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به شعار هفته سلامت مبنی بر "مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت "گفت : این دانشکده تا کنون تلاش کرده است خدمات بهداشتی و درمانی را تمرکز زدایی کند که امسال نیز با هدف تحقق این شعار بیش از پیش این برنامه را گسترش می دهد.

دکتر اسحق ایلدرآبادی افزود : انجام واکسیناسیون صد در صد رایگان و مراقبت های پیش و حین بارداری در روستاها  از جمله اقدامات پوشش همگانی سلامت است.

وی در ادامه از پیگیری راه اندازی دستگاه ام آر آی در اسفراین خبر داد و گفت : با تحویل موقت بلوک زایمانی تا یک ماه آینده و تجهیز آن پیش بینی می شود این طرح در هفته دولت به بهره برداری برسد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز با بیان اینکه برنامه های هفته سلامت بیشتر با هدف حساس سازی است گفت :با هدف  عدالت در دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی تاکنون 9 پایگاه سلامت و 13 مرکز خدمات جامع سلامت شهری وروستایی در نقاط مختلف فعال است.   

دکتر نادر نیک پرست از افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت ایرج و توی تا اواخر هفته سلامت خبر داد و گفت : باتوجه به نیاز اهالی روستای چهار برج برای دسترسی به خدمات سلامت محل استقرار تیم سلامت  در  ان منطقه ایجاد شده است.

 وی با اشاره به اینکه در شهرستان اسفراین  به ازای هر 2 هزار و 250 نفر یک مراقب سلامت حضور دارد که تمامی مراقبت های بهداشتی را انجام می دهد افزود : این شهرستان در این شاخص در وضعیت خوبی نسبت به میانگین کشوری قرار دارد.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین همچنین از فعال بودن بخش دندان پزشکی پایگاه های سلامت با جذب 5 دندان پزشک خبر داد و گفت : صد درصد  دندان های کودکان در مدارس وارنیش فلوراید می شود.   

 

 

١٥:١١ دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ / شماره: ٥٢٧٥ / تعداد نمایش: 260 / گروه خبری: اخبار