اخبار > متولیان سلامت شاخص آموزش های بهداشتی را ارتقا دهند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

متولیان سلامت شاخص آموزش های بهداشتی را ارتقا دهند

به گزارش وب دا ، فرماندار اسفراین صبح امروز در اولین کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سال  98 با اشارهب ه نقش انکار ناپذیر آموزش در ارتقا سلامت جامعه گفت : انتظار می رود متولیان سلامت عملکرد مناسبی در رشد شاخص های آموزش شهروندان در حوزه بهداشت همچون بخش های دیگر خود داشته باشند.

رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین افزود : با کمک آموزش و پرورش و رسانه ها در بالابردن سطح سواد بهداشتی هر یک از شهروندان حتی تا دورترین نقاط شهرستان اسفراین باید برنامه ریزی های مناسبی صورت پذیرید.

طاهر رستمی افزود : جذب مشارکت های اجتماعی برای تحقق بسیاری از اهداف نظام سلامت نیز از دیگر نکات مهمی است که باید مد نظر دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان باشد.

وی  با بیان اینکه هیچ پسابی بدون استاندار های لازم رها سازی نمی شود گفت : در صورت رسیدن پساب خروجی تصفیه خانه، این آب در الگوی کشت درختان غیر مثمر قرار می گیرد.

فرماندار اسفراین بر اجرای تمامی مصوبات این کارگروه تاکید کرد و گفت : با توجه به حساسیت موضوع سلامت در جامعه از امسال این کارگروه هر یک ماه و به میزبانی دانشکده علوم پزشکی اسفراین برگزار می شود.

برگزاری زیر کارگروه برای اجرای برنامه دوچرخه سواری و پیاده روی عمومی ویژه برنامه هفته سلامت در اسفراین ، هماهنگی دستگاه های مرتبط در اجرای طرح پساب خروجی استاندارد و برگزاری جلسات متعدد برای ساماندهی مراکز توزیع لبنیات سنتی از مصوبات امروز این کارگروه بود.

 

 

١٦:٠٥ دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ / شماره: ٥٢٧٦ / تعداد نمایش: 182 / گروه خبری: اخبار