اخبار > خود مراقبتی ، خود درمانی نیست


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

خود مراقبتی ، خود درمانی نیست

به گزارش وب دا، معاون آموزشی ، تحقیقاتی و فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اسفراین با بیان اینکه خود مراقبتی اصل اول در پیشگیری از بسیاری بیماری ها در افراد و جامعه است گفت : به یاد داشته باشیم منظور از خود مراقبتی ، خود درمانی نیست بلکه رعایت  مراقبت های بهداشتی در فعالیت های روزمره است.

دکتر علی اصغر نشاط پوشش همگانی سلامت را هدف نخست و مهم سازمان بهداشت جهانی عنوان کرد و افزود : گستردگی خدمات سلامت به معنای این است که  مردم مجبور نباشند بین مراقبت های سلامت و نیاز های خود یکی را انتخاب کنند.

وی در ادامه با هشدار اینکه امروزه بیش از 90 درصد ایرانی ها نمک را بیش از آنچه که نیاز است استفاده می کنند گفت : 28 درصد افراد بالای 18 سال و 50 درصد افراد بالای 55 سال در ایران مبتلا به فشار خون هستند.

 معاون آموزشی ، تحقیقاتی و فرهنگی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین به مادران توصیه کرد با یک مدیریت ساده و صحیح در رژیم غذایی خانواده ، ابتلا اعضای خانواده خود را به بیماری پنهان فشار خون پیشگیری کنند.

دکتر علی اصغر نشاط در پایان به ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی ، خانه های بهداشت و پایگاه های سلامت  اشاره کرد و افزود : تمام نیروهای شاغل در دانشکده علوم پزشکی اسفراین با ایثار و عشق دغ دغه ای جز خدمت به شهروندان اسفراینی ندارند.

 

 

١٤:٣١ شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨ / شماره: ٥٣١٤ / تعداد نمایش: 184 / گروه خبری: اخبار