اخبار > منطقه در پرچین اسفراین میزبان تیم عملیاتی بحران


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی اسفراین

منطقه در پرچین اسفراین میزبان تیم عملیاتی بحران

به گزارش وب دا، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در جلسه هماهنگی تیم مدیریت بحران از برگزار مانور مراقبت های بهداشتی و درمانی در شرایط بحران با محوریت وقوع سیل در منطقه درپرچین شهرستان اسفراین خبر داد.

دکتر نادر نیک پرست با بیان اینکه این مانور به مدت دو روز در روز های 12 و 13 اردیبهشت برگزار می شود گفت: تیم های پزشکی ، بهداشت محیط ،کارشناس بیماری ها ، ماما، مراقب سلامت، بهداشت روان و روابط عمومی و بسیج جامعه پزشکی در این مانور شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مانور وقوع سیل فرضی در منطقه در پرچین اعلام می شود گفت : تمامی اعضای تیم مدیریت بحران و بلایا در این مانور  به بیش از 25 تا 30 خانوار خدمات بهداشتی را ارائه می کنند.  

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین افزود :  با حضور دو دندان پزشک و کانتینر دندان پزشکی که از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مامور شده است نیز خدمات دندانپزشکی در این مانور ارائه می شود.

وی هدف از اجرای این مانور را ارتقا سطح توانمندی و آموزش های تیم مدیریت بحران دانشکده علوم پزشکی اسفراین عنوان کرد و افزود: تمامی تیم ها بر اساس شاخص های متعدد  همچون نحوه ی استقرار چادر ، زمان رسیدن به منطقه ، چیدمان ابزار و وسایل مورد نیاز خود و ارائه خدمات با سرعت و دقت لازم ارزیابی می شوند.

 

 

١٣:٠٥ سه شنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٨ / شماره: ٥٣٢٦ / تعداد نمایش: 303 / گروه خبری: اخبار