اخبار > 8 هزار و 700 شهروند اسفراینی مبتلا به فشار خون بالا هستند.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

8 هزار و 700 شهروند اسفراینی مبتلا به فشار خون بالا هستند.

به گزارش وب دا ،  دبیر ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در جلسه ستاد اجرایی  این برنامه  با بیان اینکه  بسیج ملی کنترل فشار خون  به ریاست رئیس دانشکده فعالیت خود را همزمان با سراسر کشور آغاز کرده است گفت : طبق اهداف وزارت بهداشت 50 درصد افراد بالای 30 سال باید در این طرح غربالگری شوند که ما در شهرستان اسفراین تصمیم به غربالگری صد در صد افراد بالای 30 سال داریم.

دکتر نادر نیک پرست با بیان اینکه تا کنون در شهرستان اسفراین 8 هزار و 700 نف مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شده است افزود : پیش بینی می شود در این طرح 20 هزار نفر مبتلا به این بیماری شناسایی شود.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه کلیه مادران باردار و بیماران کلیوی نیز در این طرح غربالگری می شوند گفت :  تمام پایگاه ها و مراکز بهداشتی ، 4 تیم ثابت و 2 تیم سیار در سطح شهرستان اسفراین  غربالگری در خصوص این بیماری را انجام می دهند.

وی بیماری پرفشاری خون را یکی از عوامل خطر در بروز سکته های قلبی و بیماری های کلیوی دانست و از همه شهروندان خواست در طرح غربالگری حتما به مکان هایی که مشخص شده است جهت معاینه مراجعه نمایند.

 

 

 

١١:٥٢ شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨ / شماره: ٥٣٦٧ / تعداد نمایش: 224 / گروه خبری: اخبار