اخبار > دانشکده علوم پزشکی اسفراین با جدیت طرح ملی بسیج کنترل فشار خون را اجرا می کند.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

دانشکده علوم پزشکی اسفراین با جدیت طرح ملی بسیج کنترل فشار خون را اجرا می کند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگوی ویژه خبری عنوان کرد : این دانشکده از تمام ظرفیتهای خود در اجرای طرح ملی بسیج کنترل فشار خون بهره می برد.

به گزارش وبدا ، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری صدا و سیمای خراسان شمالی با بیان اینکه طرح بسیج ملی کنترل فشارخون از 27 اردیبهشت در سه مرحله اجرا شده است گفت : دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز همگام با سراسر کشور این طرح را با جدیت آغاز کرده وبرای  تحقق هرچه بهتر اهداف این طرح از تمام ظرفیتهای خود بهره می برد.

دکتر اسحق ایلدرآبادی با بیان اینکه در این طرح تمام افراد 30 سال به بالا ، مادران باردار و بیماران کلیوی سنجش فشار خون می شوند افزود : از 17 خرداد تا 15 تیر علاوه بر تمام مراکز بهداشتی و درمانی در 3 پایگاه ثابت و 2 پایگاه سیار کنترل فشار خون شهروندان اسفراینی انجام می شود.

وی مصرف بیش از حد نمک ، چربی ، دخانیات و الکل و وجود استرس را از عوامل اصلی ایجاد بیماری فشار خون بالا عنوان کرد و افزود : متاسفانه در خراسان شمالی به علت برخی عادات غذایی اشتباه همچون استفاده از نان های تنوری به علت نمک بالا در شهرستان اسفراین شاهد ابتلای هم استانی ها به این بیماری هستیم .

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در بخش دیگری از این گفتگو به رشد شاخص های سلامت در شهرستان اسفراین اشاره کرد و گفت : با ساخت و بهره برداری از کلینیک ویژه  و مراکز خدمات جامع سلامت امروز این دانشکده توانسته در ایجاد زیر ساخت سلامت رشد چشمگیری داشته باشد.

دکتر اسحق ایلدرآبادی به ساخت بیمارستان تک تخصصی زنان در شهرستان اسفراین اشاره کرد و افزود : این بلوک زایمانی هم اکنون 90 درصدی پیشرفت فیزیکی دارد که برای بهره برداری از آن به 40 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است.

 

این گفتگو را در لینک زیر ببینید:

file:///C:\Users\ro\Desktop\3000.JPG

 

 

١٣:٥٠ يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨ / شماره: ٥٤٣٢ / تعداد نمایش: 203 / گروه خبری: اخبار