اخبار > ذره بین های بازرسان بهداشت بر واحد های صنفی تولید و عرضه لبنیات


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ذره بین های بازرسان بهداشت بر واحد های صنفی تولید و عرضه لبنیات

بازرسان بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی اسفراین اینبار ذره بین های خود را بر واحد های صنفی تولید و عرضه لبنیات شهرستان اسفراین تیز کرده اند.

به گزارش وبدا، مدیرگروه بهداشت محیط و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی با بیان اینکه تیم بازرسی بهداشت محیط به همراه معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین جهت بازرسی بهداشتی از 4 واحد صنفی تولید و عرضه لبنیات شهرستان اسفراین اعزام شد گفت : این واحد ها از نظر بهداشت ساختمان ، بهداشت فردی و بهداشت مواد لبنی ارزیابی شدند.

مهندس سعید بخشنده هدف از اجرای این طرح را حفظ و ارتقای بهداشت و ایمنی مواد غذایی در سطح  شهرستان عنوان کرد و افزود : سنجش گرمای شیر جوشیده شده با دماسنج لیزری، بررسی فضای کافی و استاندارد ، راهنمایی و سنجش میزان آگاهی عرضه کنندگان از بیماری تب مالت و آموزش مدت زمان نگهداری شیرخام از جمله مواردی بود که در این بازرسی ها انجام شد.  

وی با اشاره به اینکه سنجش میزان سم آفلاتوکسین برای شیرهای صنعتی و سنتی به صورت دوره ای در لبنیاتی های سطح شهر توسط بازرسان بهداشت محیط انجام می شود گفت : شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف با سامانه 190 و یا شماره 37231900 تماس گیرند.

 

١١:٤٩ دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٠٨ / تعداد نمایش: 109 / گروه خبری: اخبار