اخبار > کاهش 50 درصدی اعزام های بیماران از اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

کاهش 50 درصدی اعزام های بیماران از اسفراین

در سه ماهه اول امسال اعزام بیماران از اسفراین به شهر های مجاور 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

به گزارش وبدا ، رئیس اداره حوادث و فوریتهای پزشکی اسفراین با بیان اینکه مرکز هدایت بیماران ((mcmc)) از شهریور 96 در اسفراین راه اندازی شد که مسیر اعزام بیماران را به شهر های مجاور هموار کرد گفت: در مقایسه سه ماهه اول از 225 مورد اعزام در سال 97 به 112 مورد در سال 98 رسیدیم که علت آن افزایش تعداد متخصصان در شهرستان اسفراین است.

 امین کشوری با اشاره به اینکه این مرکز از شهریور 96 تا کنون هزار و 252 مورد درخواست داشته است افزود : از این تعداد هزار و 31  بیمار از اسفراین به شهر های مجاور اعزام ، 50 بیمار در بیمارستان امام خمینی (ره) پذیرش و مابقی عدم پذیرش و یا انصراف بوده است.

وی از رشد بیش از 100 درصدی  تعداد پایگاه های اورژانس شهرستان اسفراین خبر داد و افزود :  هم اکنون 9 پایگاه اورژانس جاده ای و شهری در شهرستان اسفراین فعالیت می کند که پایگاه اورژانس جاده ای اردغان نیز در حال ساخت است.

رئیس اداره حوادث و فوریتهای پزشکی اسفراین از افزایش 2 و4 دهم برابری تعداد آمبولانس های این شهرستان خبر داد و افزود : 60 تکنسین اورژانس در این اداره به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به مردم شهرستان اسفراین هستند.

امین کشوری تعداد تماس های روزانه به 115 را 150 مورد عنوان کرد و گفت : از این تعداد 20 مورد تماس منجر به اعزام آمبولانس، 20 مورد تماس مزاحمتی و مابقی به صورت غیر اورژانسی و مشاوره درمانی است.

 

 

١٣:١١ دوشنبه ٤ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٥٥ / تعداد نمایش: 182 / گروه خبری: اخبار