اخبار > 952 کودک اسفراینی سبد حمایتی دریافت می کنند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

952 کودک اسفراینی سبد حمایتی دریافت می کنند

در طرح سبد غذایی حمایتی و مشارکتی 952 کودک اسفراینی به کمیته امداد و آستان قدس معرفی شدند.

مدیر گروه سلامت ، جمعیت و خانواده دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه طرح سبد غذایی حمایتی و مشارکتی ویژه کودکان دارای سوء تغذیه در این دانشکده اجرا می شود گفت : به صورت همزمان  600 کودک از کمیته امداد و 352 کودک هم از آستان قدس رضوی سبد غذایی دریافت می کنند.

تیمور ملازاده همچنین  از راه اندازی اتاق بیلی (( تست تشخیصی تکاملی کودکان )) از بهمن 97 در مرکز خدمات جامع سلامت ملک افضلی خبر داد که به صورت رایگان برای کودکان این تست را انجام می دهد افزود : تاکنون 3 کودک دچار اختلال در تکامل رشد شناسایی که به مرکز جامع تکاملی مشهد ارجاع شدند.

وی میزان مرگ کودکان زیر 5 سال را در سال گذشته 6 و 5 دهم عنوان کرد و ناهنجاری های مادرزادی را بیشترین علت این مرگ ها دانست و به والدین توصیه کرد : مراقبتهای پیش از بارداری و غربالگری در حین بارداری را جدی بگیرند.

  مدیر گروه سلامت ، جمعیت و خانواده دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه  ترویج تغذیه با شیر مادر از مهمترین برنامه های این گروه برای افزایش سلامت نوزادان  است گفت : بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با کسب عنوان دوستدار کودک این برنامه را  در کنار تماس پوست با پوست نوزاد و مادر از همان لحظه تولد انجام میدهد.

١٢:١٨ سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٦٢ / تعداد نمایش: 200 / گروه خبری: اخبار