اخبار > اسفراینی ها در سال 1425 پیر می شوند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

اسفراینی ها در سال 1425 پیر می شوند

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : بیشترین گروه سنی در سال 1425 در شهرستان اسفراین افراد مسن هستند.

به گزارش وبدا ، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار وبدا با بیان اینکه  هم اکنون شهرستان اسفراین 11 هزار و911 جمعیت 30 تا 34 ساله دارد گفت : هم اکنون این جوانان در هرم بالای جمعیتی و بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

دکتر نادر نیک پرست افزود : با این روند شهرستان اسفراین در سال 1425 بیشترین جمعیتش افراد مسن هستند.

وی با اشاره به اینکه با این پیش بینی ها تمام دستگاه های اجرایی باید برنامه ریزی صحیح ومدونی برای ارائه خدمات در سال های آینده برنامه ریزی کنند گفت : با ابلاغ سند ملی سلامت سالمندان وزارت بهداشت وظیفه هر نهادی در این زمینه مشخص می شود.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه اگر هر خانواده 2 و 1 دهم فرزند داشته باشند می توانیم در سال های آینده به نرخ جایگزینی برسیم افزود : هم اکنون بیش از 10 درصد جمعیت شهرستان اسفراین سالمند هستند که برای نگهداری از آنها 2 مرکز روزانه و یک مرکز شبانه روزی زیر نظر بهزیستی با حضور پزشک ، پرستار ، روانشناس و مددکار فعالیت می کنند.

دکتر نادر نیک پرست از ایجاد رشته های دانشگاهی پرستاری سالمندی ، سلامت سالمندی در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: در زمینه سلامت سالمندان برنامه های پیشروی ما بر اصلاح شیوه زندگی سالمندان متمرکز است.

١٤:١٠ چهارشنبه ٦ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٧١ / تعداد نمایش: 144 / گروه خبری: اخبار