اخبار > اسفراین تنها دانشکده ای است که در ردیف بودجه ای دانشگاه علوم پزشکی است.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

اسفراین تنها دانشکده ای است که در ردیف بودجه ای دانشگاه علوم پزشکی است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی :

اسفراین تنها دانشکده ای است که در ردیف بودجه ای دانشگاه علوم پزشکی است.

دکتر هادی قوامی گفت : سهم بودجه ای دانشکده علوم پزشکی اسفراین در وزات بهداشت  با ظرفیت دانشگاه اختصاص می یابد.

به گزارش وبدا ، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در جمع پزشکان اسفراینی با بیان اینکه ایجاد بیش از 15 هزار متر مربع زیر ساخت های بهداشتی و درمانی در اسفراین ناشی از استقلال این دانشکده از سال 90 از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی است گفت : اسفراین تنها دانشکده ای است که در ردیف بودجه ای دانشگاه علوم پزشکی است.

دکتر هادی قوامی بودجه این دانشکده در سال 98 را 84 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : اعتبار ساخت بلوک زایمانی این دانشکده که پروژه ای بزرگ در عرصه سلامت شهرستان اسفراین است با ردیف مستقل بودجه تامین شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با ایجاد 3 دانشکده و فراهم شدن زیر ساخت های مناسب همچون جذب هیئت علمی و افزایش ظرفیت ها بتوان رتبه این دانشکده را در وزات بهداشت به دانشگاه ارتقا دهیم .

نماینده مردم اسفراین با اشاره به اینکه تاکنون دانشکده علوم پزشکی اسفراین عملکرد موفقی در تامین سلامت مردم داشته است گفت: باید بدون وقفه با همین تلاش ها ادامه داد تا در یک دوره بلند مدت شاهد حضور دانشجویان رشته های پزشکی و دندان پزشکی در اسفراین هم باشیم .

دکتر هادی قوامی همچنین از مخالفت با طرح افزایش ظرفیت های رشته پزشکی خبر داد و افزود : این طرح یک حرکت سایه ای است  که جز فرسایش و هدر رفت سرمایه ها چیزی راعاید جامعه نمی کند و باید بدانیم با جان و سلامت مردم نمی توان بازی کرد.

 

 

٠٩:٤٩ شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٧٤ / تعداد نمایش: 204 / گروه خبری: اخبار