اخبار > رشد همه جانبه زیر ساخت های سلامت در اسفراین از دستاوردهای ملموس دولت در این شهرستان است.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین :

رشد همه جانبه زیر ساخت های سلامت در اسفراین از دستاوردهای ملموس دولت در این شهرستان است.

دکتر اسحق ایلدرآبادی در جمع پزشکان و داروسازان شهرستان اسفراین گفت :   رشد همه جانبه زیر ساخت های سلامت در اسفراین  از دستاوردهای  مهم و ملموس دولت در این شهرستان است.

به گزارش وبدا ، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین در جمع پزشکان و داروسازان شهرستان اسفراین با بیان اینکه این دانشکده از سال 93 به صورت مستقل از دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی حرکت رو به رشد خود را آغاز کرد گفت : تاکنون شاهد رشد همه جانبه عرصه سلامت در این شهرستان بوده ایم که نشان دهنده دستاورد های ملموس دولت در حوزه بهداشت و درمان در  اسفراین است.

دکتر اسحق ایلدرآبادی ساخت کلینیک ویژه  را که دارای 24 مطب پزشک متخصص است و تجهیزاتی همچون دستگاه الکترو شوک قلبی و دستگاه تست ورزش را دارد را یکی از مهمترین خدمات سلامت در اسفراین عنوان کرد و افزود : بلوک زایمانی که بیمارستان تک تخصصی زنان است با پیشرفت 95 درصد به امید خدا در بهمن 98 به بهره برداری می رسد.

وی توسعه بخش های بیمارستانی ،افزایش تعداد پایگاه های سلامت  ، خانه های بهداشت ، پایگاه ای اورژانس 115 و افزایش تعداد آمبولانس ها را از دیگر توفیقات دانشکده علوم پزشکی اسفراین در این مدت عنوان کرد و گفت : مرکز کنترل هدایت بیماران ((mcmc)) نیز با هدف تسهیل در روند  اعزام های بیماران به شهر های مجاور در بهمن 96 راه اندازی شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم این دانشکده افزایش تعداد رشته های دانشگاهی است که خوشبختانه تاکنون این دانشکده توانسته اعضای هیئت علمی خود را به 18 نفر افزایش دهد افزود : آزمایشگاه پژوهشی دانشکده علوم پزشکی اسفراین در معاونت آموزشی که تشخیص برخی بیماری هاهمچون اختلالات ژنتیکی یا بیماری های عفونی و غیر عفونی را تسهیل می کند با هدف توسعه در تحقیقات و پژوهش تجهیز و راه اندازی شد.

١١:٠٣ شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٧٦ / تعداد نمایش: 70 / گروه خبری: اخبار