اخبار > شارژ ذره بین های بهداشت محیط برای ایام ماه محرم


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

شارژ ذره بین های بهداشت محیط برای ایام ماه محرم

فعالیت های بازرسان بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی اسفراین در ایام محرم تشدید می شود.

به گزارش وبدا، مدیر گروه بهداشت محیط و بازرسی دانشکده علوم پزشکی اسفراین در گفتگو با وبدا با بیان اینکه با توجه به آغاز ماه محرم و اهمیت سلامت عزاداران و از طرفی توجه به رعایت موازین بهداشتی در توزيع نذورات در مراسم عزاداري گفت : 3 تیم دونفره  بازرسی برای نظارت از کلیه مراکز و اماکن مذهبی که در آنها مراسم عزاداری برگزار می شود به صورت شبانه روزی در ایام محرم فعال است.

سعید بخشنده با اشاره به اینکه شهروندان می توانند هر گونه شکایت بهداشتی خود را با سامانه 190 درمیان بگذارند از متولیان برگزاری مراسمات عزاداری خواست از افراد دارای کارت بهداشت در هیئت ها ، موکب و ایستگاه های صلواتی جهت تهیه و طبخ و آماده سازی  و یا توزیع غذا استفاده نمایند.

وی همچنین توصیه کرد تحت هیچ شرایطی مواد غذایی پخته را بیش از دو ساعت قبل از مصرف در دمای محیط نگهداری نکنند و توزیع هر گونه شربت و نوشیدنی بایستی بصورت بسته بندی باشد افزود :  از توزیع هر گونه نوشیدنی سنتی و فله ای در بین عزاداران خود داری گردد.

مدیر گروه بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی اسفراین از معدوم سازی 126 کیلو گرم مواد غذایی و آشامیدنی در محرم پارسال خبر داد و گفت : تمامی دستفروشان موادغذایی در مبادی ورودی و خروجی شهر، وسایل نقلیه عمومی انتقال عزاداران  و تاسیسات عمومی بهداشتی در(پارک ها، سرویس های بهداشتی بین راهی، اقامتگاه ها و ایستگاه های عرضه سوخت ) توسط تیم های بازرسی کنترل و ارزیابی می شوند.

سعید بخشنده  با اشاره به اینکه 462 مورد بازرسی پارسال در ایام محرم در شهرستان اسفراین انجام شد افزود : تمامی سنجش های مواد غذایی و عوامل محیطی با دستگاهای سنجش پرتابل صورت می گیرد.

١٥:٢٥ شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨ / شماره: ٥٦٨٠ / تعداد نمایش: 185 / گروه خبری: اخبار