اخبار > 52درصد از بیماران کرونا در اسفراین، مرد هستند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

52درصد از بیماران کرونا در اسفراین، مرد هستند

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه تاکنون 91 نفر دراین شهرستان به کرونا ویروس مبتلا شده اند گفت : 52 درصد از این بیماران ، مرد هستند.

به گزارش وبدا ، دکتر اسحق ایلدرآبادی از ابتلای 91 شهروند اسفراینی تا کنون به بیماری کووید 19 خبر داد و گفت : از این تعداد 52 درصد مردان و 48 درصد زنان بوده اند.

وی درصد مبتلایان شهری را 80 درصد و در روستاها را 20 درصد عنوان کرد و افزود : بیشترین تعداد مبتلایان در رده سنی 18 تا 59 سال بوده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : با 5 فوتی در این شهرستان درصد میزان مرگ و میر کرونا ویروس در اسفراین 5.6 درصد بوده است.

دکتر اسحق ایلدرآبادی با تاکید بر جدی گرفتن هشدار های بهداشتی برای قطع زنجیره کروناویروس افزود : 61 درصد از مبتلایان سرفه ، 51 درصد تب و 44 درصد تنگی نفس را جز علائم اولیه تجربه کرده اند.

وی درد مفاصل ، بی قراری ، بی اشتهایی ، خواب آلودگی ، اسهال ، تهوع و استفراغ و کاهش حس بویایی را از دیگر علائمی دانست که بیماران مبتلا به کرونا داشته اند.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین از سیر صعودی تعداد بیماران بستری در روزهای گذشته در این شهرستان اظهار نگرانی کردو گفت : مردم کرونا را جدی بگیرند و تنها در موارد ضرور از منازل خود خارج شوند.

١٣:٥٢ چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩ / شماره: ٦٢٢٥ / تعداد نمایش: 201 / گروه خبری: اخبار