اخبار > بیماریابی فعال و غربالگری سریع در اسفراین تعداد بیماران بستری کرونا را کاهش داده است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بیماریابی فعال و غربالگری سریع در اسفراین تعداد بیماران بستری کرونا را کاهش داده است

 

فرماندار اسفراین گفت : دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیماریابی فعال و غربالگری سریع تاکنون تعداد بیماران بستری کروناویروس را کاهش داده است. 

به گزارش وبدا و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسفراین طاهر رستمی  در نشست با رئیس و معاون درمان دانشکده علوم پزشکی اسفراین و رییس سازمان نظام پزشکی اسفراین گفت :  در این روز‌های سخت کرونایی همه به خوبی میدانیم که تیم های بهداشتی و درمانی با فداکاری در خط مقدم مبارزه باکرونا ایستادگی می کنند و ما تلاش های جهاد گونه آنها را ارج می نهیم و قدردان آن هستیم .

وی ضمن قدردانی از تلاش های دانشکده علوم پزشکی اسفراین در پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس افزود : مستقل بودن این دانشکده شرایط را برای  بیماریابی سریع و غربالگری فعال و انجام اقدامات درمانی بیماران کرونا در مراحل اولیه  فراهم کرده است که خوشبختانه موجب شده به رغم آمار بالای مبتلایان، تعداد بستری شدگان در بخش کرونا بیمارستان اسفراین کاهش یابد و بیماران سرپایی درمان شوند.

 

فرماندار اسفراین اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکی اسفراین در استان عملکرد مطلوبی دارد و این جای بسیار خرسندی است.

طاهر رستمی به تحریم های ناجوانمردانه و فشارهای دشمنان اشاره کرد و گفت : بی تردید حوزه سلامت این شهرستان نیز در مبارزه با کرونا  با کمبود هایی دست و پنجه نرم می کرد که  با پیگیریهای بعمل آمده و کمک های خیرین ملزومات لازم تامین شد. 

وی حفظ سلامت جسمی و روحی تیم های بهداشتی و درمانی را موضوعی مهم عنوان کرد و افزود : همه ما موظفیم برای رفع مشکلات، نیازها و تقویت تیم های بهداشتی و درمانی  حمایت کنیم . 

دکتر اسحق ایلدرآبادی رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین نیز در این دیدار  ضمن قدردانی از حمایت های همیشگی فرماندار اسفراین از حوزه سلامت گفت : مدافعان سلامت در تمام بخش های بهداشتی و درمانی تا پایان کرونا ایستاده اند و بی دریغ تلاش می کنند. 

 

١٠:١٩ سه شنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٩ / شماره: ٦٢٤٩ / تعداد نمایش: 253 / گروه خبری: اخبار