اخبار > بیماران مثبت کرونایی در اسفراین روند نزولی دارد/ بیماریابی فعال همچنان ادامه دارد.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین :

بیماران مثبت کرونایی در اسفراین روند نزولی دارد/ بیماریابی فعال همچنان ادامه دارد.

طبق اعلام  وزارت بهداشت شهرستان اسفراین در وضعیت زرد قرار دارد.

به گزارش وبدا ، دکتر اسحق ایلدرآبادی در بیست و سومین نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و مقابله با کرونا با بیان اینکه درصد بستری بیماران مثبت در شهرستان اسفراین روند نزولی رو نشان می دهد گفت : بیماریابی فعال و تلاش شبانه روزی تیم های بهداشتی و درمانی برای کنترل کرونا در این شهرستان قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان از همان ابتدای شیوع کرونا نمونه گیری از بیماران سرپایی را به خوبی انجام داده است افزود : هم اکنون این شهرستان در تعداد بیماران کووید 19 در رتبه چهارم استان قرار گرفته است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین افزود : اگر  یکی از شهروندان اسفراینی کرونا مثبت اعلام شود ،اعضای خانواده او نیز بایستی آزمایش شوند و همین موضوع کنترل بیماری را راحت تر می کند.

دکتر اسحق ایلدرآبادی ضمن قدردانی از مردم برای یاری مدافعان سلامت در به ارمغان آوردن سلامتی در این شهرستان هشدارداد : تعطیلات  پیش رو هفته اینده نگران کننده است و ما همچنان از مردم تقاضا داریم برای سلامتی خود و عزیزانشان در منزل بمانند ، سفر های غیر ضرور نروند و دورهمی ها ی خانوادگی نداشته باشند.

وی در ادامه گفت : با آغاز فعالیت برخی مشاغل پر خطر، تیم های نظارتی و بهداشتی باید بازرسی ها را بیشتر و سخت گیرانه تر کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین به بازگشایی خوابگاه ها و دانشگاه ها از 17 خرداد نیز اشاره کرد و افزود : تا کنون در بازگشایی مدارس آموزشهای خوبی توسط کارشناسان بهداشت انجام شده که انتظار است در خصوص دانشگاه ها و دانشجویان نیز همین روند ادامه یابد.

١٢:٤٨ چهارشنبه ٧ خرداد ١٣٩٩ / شماره: ٦٢٧٥ / تعداد نمایش: 447 / گروه خبری: اخبار