اخبار > واکسن آنفلوآنزا از کرونا پیشگیری نمی کند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

واکسن آنفلوآنزا از کرونا پیشگیری نمی کند

پزشک اپیدمیولوژی دانشکده علوم پزشکی اسفراین : تزریق واکسن آنفلوآنزا در مقابله با بیماری کرونا ایمنی در بدن ایجاد نمی کند.

به گزارش وبدا ، مدیر گروه بیماریهای تخصصی دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا بیماری حاد ویروسی واگیردار دستگاه تنفسی است که سرعت انتشار بالا و ابتلای زیادی در مدت زمان کوتاه دارد گفت : تب ، درد عضلانی ، سردرد، سرفه ، گلودرد، تنفس کوتاه ، تهوع و استفراغ و اسهال از علائم ابتلا به این بیماری است.

دکتر مصطفی لعل دولت آباد با بیان اینکه با شروع فصل سرد سال در پاییز، احتمال همزمانی آنفلوآنزا و کووید19 وجود دارد افزود :  گروه های هدف و پرخطر واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند.

وی بهترین زمان تزریق واکسن را از 15 شهریور تا 15 مهر عنوان کرد و گفت : این واکسن هیچ ایمنی در مقابل بیماری کرونا در بدن ایجاد نمی کند.

پزشک اپیدمیولوژی دانشکده علوم پزشکی اسفراین بیماران تحت شیمی درمانی ، پیوند کلیه، کبد و قلب ، بیماران با نقص سیستم ایمنی ((ایدز)) بیمارن تحت درمان با کورتون ، نارسایی قلبی ، دیابت ، زنان باردار ، سالمندان بالای 65 سال ، افراد 6 ماهه تا 18 ساله که تحت درمان با آسپرین هستند و کودکان زیر 5 سال را از گروه های پر خطری نام برد که واکسن آنفلوآنزا را باید دریافت کنند.

مدیر گروه بیماریهای تخصصی دانشکده علوم پزشکی اسفراین تاثیر این واکسن را یکسال دانست که باید هر سال تکرار شود و  از موارد شدید و کشنده بیماری جلوگیری می کند گفت : با تزریق این واکسن ممکن است به موارد خفیف آنفلوآنزا مبتلا شویم .

 

 

١٣:٤٤ يکشنبه ٢ شهريور ١٣٩٩ / شماره: ٦٣٩٦ / تعداد نمایش: 226 / گروه خبری: اخبار