اخبار > کاهش تولد و افزایش سالخوردگی در اسفراین


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

کاهش تولد و افزایش سالخوردگی در اسفراین

✅به گزارش وبدا ، دکتر نادر نیک پرست در کارگروه اجتماعی ، فرهنگی سلامت زنان و خانواده شهرستان اسفراین با بیان اینکه میزان تولد در این شهرستان در سال 98 به زیر 2 هزار نفر رسیده است گفت : به ازای هر خانواده در سال 96 در این شهرستان 2/2 تولد ثبت شده است و این در حالی است که در سال 98 این رقم به 87/1 کاهش یافته است.
🔹وی از افزایش جمعیت سالخورده نیز در این شهرستان خبر داد و افزود  در کل کشور میزان سالخوردگی در سال 65 به میزان 3 و نیم درصد بود که در سال 98 به 11 درصد رسید و شهرستان اسفراین نیز در همین سال میزان سالخوردگی جمعیت را 11 درصد ثبت کرده است.
🔹وی سقط های غیز قانونی ، افزایش سن ازدواج در مردان و زنان ، افزایش آمار طلاق و ناباروری را از مهمترین علت های کاهش میزان تولد دانست و گفت : اکنون بسیاری از خانواده به سوی تک فرزندی تمایل دارند که این نیز مشکلی جدی در افزایش جمعیت است.
🔹معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به خیز ملایم افزایش بیماران کرونایی در هفته اخیر گفت : بازگشایی های شتاب زده و عادی انگاری ها دوباره شهرستان اسفراین را در گرداب کرونا و قرمز شدن آن گرفتار می کند.
🔹اعظم الهامی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار نیز در این نشست به  وضعیت شکننده کرونا دراین شهرستان اشاره کرد و از مردم و مسئولان خواست رعایت دستورالعمل های بهداشتی را همچنان جدی بگیرند. 

١٥:٥٣ شنبه ٢٧ دی ١٣٩٩ / شماره: ٦٦٤٤ / تعداد نمایش: 67 / گروه خبری: اخبار