اخبار > بیش از 16 هزار سفیر سلامت خانوار در اسفراین فعال هستند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بیش از 16 هزار سفیر سلامت خانوار در اسفراین فعال هستند

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین از فعالیت 16 هزار و 106 سفیر سلامت خانوار خبر داد.

به گزارش وبدا ، دکتر نادر نیک پرست با تبریک 14 آذر روز داوطلب سلامت از فعالیت 16 هزار و 106 سفیر سلامت خانوار در اسفراین خبر داد و گفت : 615 رابط سلامت محور هم دوشادوش مدافعان سلامت یاریگر آنها هستند.

وی برنامه داوطلبان سلامت را فرصتی مغتنم برای توسعه هر چه بهتر سلامت در جامعه دانست و افزود : شرکت فعال و مستمر داوطلب سلامت در جلسات هفتگی ، انتقال آموزش به خانوار های تحت پوشش ، شناسایی مشکلات سلامت محله و تلاش برای رفع آنها با مشارکت مردم و سازمان های موثر بر توسعه، از فعالیت هایی است که داوطلبان سلامت در راستای توسعه سلامت انجام می دهند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: در راستای تحقق هر خانه یک پایگاه سلامت   هر رابط سلامت محله میتواند 40 خانوار دارای سفیر سلامت را  تحت پوشش قرار دهد.

نیک پرست از فعالیت گسترده داوطلبان و سفیران سلامت در دوران کرونا قدردانی کرد و گفت : پیگیری موارد تأخیر و یا عدم مراجعه خانوارهای تحت پوشش برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی و تشویق و ترغیب مردم برای واکسینه شدن از عوامل تاثیر گذار در روند افزایش واکسیناسیون و ارائه خدمات بهداشتی در اسفراین است.

 

 

١٢:٠٥ دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠ / شماره: ٧١٧٧ / تعداد نمایش: 244 / گروه خبری: اخبار