ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

‍آغاز تزریق واکسن آنفلوآنزا در اسفراین

به گزارش وبدا،دکتر نادر نیک پرست با بیان اینکه طبق دستورالعمل واکسن آنفلوآنزا وزارت بهداشت تزریق این نوع واکسن در اسفراین آغاز شد گفت : با الویت اعلام شده، کارکنان بهداشتی ، درمانی ، خدمات و انتظامات شاغل در بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با همکاری معاونت درمان علیه ویروس آنفلوآنزا  واکسینه شدند.


وی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح  3 روز متوالی تیم های واکسیناسیون در بیمارستان مستقر و افراد را واکسینه کردند افزود : مابقی همکاران حوزه درمانی که تاکنون این واکسن را دریافت نکرده اند می توانند به مرکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نمایند.


معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : علاوه بر تیم های درمانی بیماران دیالیزی و هموفیلی نیز واکسن آنفلوآنزا را دریافت کردند و گروه مادران باردار نیز در مسیر واکسینه شدن هستند.


دکتر نیک پرست با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا ویژه گروه های هدف به صورت رایگان  تزریق می شود افزود :  برای دیگر افراد متقاضی واکسن به صورت محدود در داروخانه ها سطح شهر موجود است.


وی با توصیه به اینکه بهتر است بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا  یک هفته فاصله باشد از مردم خواست تا قبل از رسیدن سرما این واکسن را تزریق کنند. 

١٥:٢١ دوشنبه ٢٦ مهر ١٤٠٠ / شماره: ٧٠٦٠ / تعداد نمایش: 127 / گروه خبری: اخبار