ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

بیش از 16 هزار سفیر سلامت خانوار در اسفراین فعال هستند

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین از فعالیت 16 هزار و 106 سفیر سلامت خانوار خبر داد.

به گزارش وبدا ، دکتر نادر نیک پرست با تبریک 14 آذر روز داوطلب سلامت از فعالیت 16 هزار و 106 سفیر سلامت خانوار در اسفراین خبر داد و گفت : 615 رابط سلامت محور هم دوشادوش مدافعان سلامت یاریگر آنها هستند.

وی برنامه داوطلبان سلامت را فرصتی مغتنم برای توسعه هر چه بهتر سلامت در جامعه دانست و افزود : شرکت فعال و مستمر داوطلب سلامت در جلسات هفتگی ، انتقال آموزش به خانوار های تحت پوشش ، شناسایی مشکلات سلامت محله و تلاش برای رفع آنها با مشارکت مردم و سازمان های موثر بر توسعه، از فعالیت هایی است که داوطلبان سلامت در راستای توسعه سلامت انجام می دهند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: در راستای تحقق هر خانه یک پایگاه سلامت   هر رابط سلامت محله میتواند 40 خانوار دارای سفیر سلامت را  تحت پوشش قرار دهد.

نیک پرست از فعالیت گسترده داوطلبان و سفیران سلامت در دوران کرونا قدردانی کرد و گفت : پیگیری موارد تأخیر و یا عدم مراجعه خانوارهای تحت پوشش برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی و تشویق و ترغیب مردم برای واکسینه شدن از عوامل تاثیر گذار در روند افزایش واکسیناسیون و ارائه خدمات بهداشتی در اسفراین است.

 

 

١٢:٠٥ دوشنبه ١٥ آذر ١٤٠٠ / شماره: ٧١٧٧ / تعداد نمایش: 111 / گروه خبری: اخبار