اخبار > ضرب العجل فرماندار به مسئولان علوم پزشکی و جهاد کشاورزی : استخرهای کشاورزی دارای مجوز و غیر مجوز را شناسایی کنید


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ضرب العجل فرماندار به مسئولان علوم پزشکی و جهاد کشاورزی : استخرهای کشاورزی دارای مجوز و غیر مجوز را شناسایی کنید

به گزارش وبدا،مهدی کرامتی در نشست  کارگروه سلامت و امنیت غذایی اسفراین با بیان اینکه  متاسفانه تابستان امسال ۴ مورد مرگ ناشی از غرق شدگی در اسفراین اعلام شده است گفت:نداشتن حصار استاندار از مهم‌ترین علت غرق شدگی در استخر های کشاورزی گزارش شده است.


وی با اشاره به اینکه ۴۲۰ استخر کشاورزی دارای مجوز در اسفراین وجود دارد تاکید کرد:مسئولان علوم پزشکی،جهاد کشاورزی با همکاری بخشدار ها در مدت یک ماه آینده تمام استخرهای دارای مجوز و آنها که بدون مجوز احداث شده اند را شناسایی و با تشکیل تیم های نظارتی جهت ایمن سازی استخر ها اقدام‌نمایند.

فرماندار اسفراین گفت: جهاد کشاورزی،علوم پزشکی،اداره کار ،منابع طبیعی و اداره امور عشایر اعضای کمیته نظارتی بازرسی از استخر های کشاورزی هستند .

کرامتی از ۶۷۰ مورد حیوان گزیدگی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و کفت: نگهداری بیش از حد و غیر اصولی دام به ویژه سگ از مهم‌ترین علت حیوان کزیدگی در اسفراین شناسایی شده است.


وی با اشاره به اینکه بایستی ظرفیت دامپزشکی در جمع آوری یک های ولگرد در سطح شهر بهره برداری مناسب شود افزود: مرگ با ترحم در جهت حمایت از حیوانات با همکاری شهرداری در نظر گرفته شده است.


فرماندار اسفراین سقوط از درخت در زمان جمع آوری محصول را یکی دیگر از موارد آسیب زا در اسفراین دانست و گفت: آموزش های رایگان با همکاری جمعیت هلال احمر با هدف تامین ایمنی این افراد اجرا می شود.

١٠:٣٨ شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠ / شماره: ٧١٣٦ / تعداد نمایش: 148 / گروه خبری: اخبار