اخبار > تسهیلات زایمانی برای مادران باردار فراهم است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

تسهیلات زایمانی برای مادران باردار فراهم است

به گزارش وبدا ، خانم فاطمه اخوان در گفتگو با خبرنگار وبدا از ارائه خدمات تسهیلات زایمانی ویژه مادران بارداری که در مناطق دورست هستند خبر داد و گفت : این طرح تنها در منطقه صفی اباد به علت دوری از بیمارستان اصلی شهر اجرا می شود.


وی با اشاره به اینکه در تسهیلات زایمانی  از ابتدای سال تاکنون 8 مادر باردار از منطقه صفی آباد به بیمارستان اعزام شده است افزود : از این تعداد تاکنون یک مادر در داخل آمبولانس به علت نزدیکی به زایمان با حضور ماما نوزاد خود را به دنیا آورده است که با هدف حفظ سلامت مادر و نوزاد به بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین منتقل شده اند.

 

کارشناس سلامت مادران باردار دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه با آغاز فصل سرما و احتمال عدم دسترسی مناطق دوردست و صعب العبور به خدمات درمانی، طرح اسکان مادران باردار اجرا می شود  افزود : در این طرح مادران بارداری که نزدیک زایمان شناسایی شده اند، اسکان و در مواقع اورژانسی نیز با آمبولانس به بیمارستان منتقل می شوند.

 

فاطمه اخوان از فعالیت 32 ماما در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی خبر داد و گفت: مشاوره و مراقبت پیش بارداری ، بارداری و مراقبت پس از زایمان از وظایفی است که ویژه مادران باردار در این مراکز انجام می شود. 

 

وی همچنین پیگیری درب منزل مادران باردار پر خطر را از دیگر فعالیت ماماهای مراکز عنوان کرد و افزود: در روند واکسیناسیون تمامی ماماهای مراکز در شیفت های صبح و عصر فعال بودند.    

١٤:٠٦ چهارشنبه ٢٦ آبان ١٤٠٠ / شماره: ٧١٣٤ / تعداد نمایش: 362 / گروه خبری: اخبار