اخبار > مدت زمان بستری بیماران کرونایی دراسفراین افزایش یافته است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

مدت زمان بستری بیماران کرونایی دراسفراین افزایش یافته است

به گزارش وبدا ، دکتر اسحق ایلدرآبادی در سی و هفتمین نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت : در هفته های گذشته این شهرستان در شناسایی بیماران کرونایی فراز و نشیب های تجربه کرده است که همین عامل موجب قرمز شدن این شهرستان شد.
وی با بیان اینکه میانگین کل بستری بیماران  از 123 بیمار در هفته به 150 بیمار افزایش یافته است افزود : اکنون بیمارن کرونایی نسبت به پیک های قبلی مدت زمان بیشتری را در بخش کرونا بستری می شوند تا بهبود یابند.
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه این دانشکده تاکنون 31درصد از سالمندان  را علیه بیماری کرونا واکسینه کرده است گفت : تا زمانی که 70 درصد جامعه واکسینه نشوند باید دستورالعمل های بهداشتی ر ابرای پیشگیری از این بیماری رعایت کرد.
دکتر ایلدرآبادی همکاران حوزه بهداشت و درمان را الگوی رعایت نکات بهداشتی در جامعه دانست و تاکید کرد اگر حساسیت های بهداشتی دربین مدافعان سلامت در هر بخشی کاهش یابد، بی تردید اثر سوء خود را بر جامعه نیز می گذارد.
وی میزان استفاده از ماسک دربین شهروندان اسفراینی را 80 درصد عنوان کرد و هشدار داد : سویه جدید کرونا بسیار سرایت پذیری گسترده ای دارد و تنها با هم می توانیم از افتادن در موج پنجم کرونا نجات یابیم . 

١٣:٣٥ سه شنبه ١٥ تير ١٤٠٠ / شماره: ٦٨٥٠ / تعداد نمایش: 204 / گروه خبری: اخبار