اخبار > برای کمک به همنوع قدر فرصت ها را بدانیم


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

برای کمک به همنوع قدر فرصت ها را بدانیم

امام جمعه اسفراین گفت : کمک به همنوع ذخیره دنیا و آخرت است که باید فرصت ها را قدر دانست.
به گزارش وبدا، حجت الاسلام موسوی جاجرمی در مراسم قدردانی از داوطلبان و خیران سلامت اسفراین با تاکید بر اینکه یاری همنوع یکی از تاکیدات دین مبین اسلام است گفت : برای انجام کار خیر باید قدر تمام فرصت ها را دانست که ذخیره دنیا و آخرت را برای ما به همراه می آورد.
وی داوطلبان و خیران سلامت را بازوانی محکم برای عرصه بهداشت و درمان عنوان کرد و افزود: داوطلبان در زمینه پیشگیری به بهداشت کمک می رسانند و خیران با کمک های خیر خواهانه حوزه درمان را یاری می رسانند.
امام جمعه اسفراین گفت: تقوا پیشگان در کار خیر از یکدیگر سبقت می گیرند و در آزمون الهی فی سبیل الله گام برمی دارند.
فرماندار اسفراین در این مراسم سازمان های مردم نهاد  و NGO  ها را شرکای هدفمند دانست که به شکل ساختار یافته ای در جهت تامین زیر ساخت های پیشگیرانه و درمانی سلامت قدم بر میدارند.
مهدی کرامتی مدیریت دوران یوع گسترده کرونا که  حوزه سلامت در تامین برخی زیر ساخت های خود دچار مشکل بود را نمونه بارز همدلی سازمان های مردم نهاد عنوان کرد و گفت: مجمع خیرین سلامت،خیرین رسانه و داوطلبان سلامت در زوهای سخت کرونا با تامین بسیاری از زیر ساخت ها کمک های ماندگاری را به حوزه سلامت کردند.
وی به  موفقیت اسفراین در بین دانشگاه ها و دانشکده های سراسر کشور در روند واکسیناسیون را یکی دیگر از مصداق های همدلی و برنامه ریزی های صحیح حوزه سلامت اشاره کرد و افزود : این تجربه موفق باید اشتراک گذاشته شود تا توفیقاتی بیشتری ر زمینه های مختلف چه در شهرستان و چه دراستان داشته باشیم.
 
رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین هم با تبریک 14 آذر روز داوطلب سلامت گفت: داوطلبان و رابطان سلامت افرادی هستند که در قبال خود وخانواده و جامعه احساس مسئولیت می کنند و پیگیر حل مشکلات بهداشتی هستند.
دکتر اسحق ایلدرآبادی از زحمات رابطان و داوطلبان سلامت که بدون هیچ دستمزدی یاریگر مدافعان سلامت هستند قدردانی کرد و افزود : هر جا مشارکت و همدلی وجود داشته باشد بی تردید موفقیت هم همراه آن خواهد بود.
 

گفتنی است در این مراسم از زحمات  خیران و داوطلبان سلامت بااهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

١٣:٤٥ چهارشنبه ١٧ آذر ١٤٠٠ / شماره: ٧١٨١ / تعداد نمایش: 235 / گروه خبری: اخبار