اخبار > مدافعان سلامت در حوزه سلامت خوش درخشیدند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

مدافعان سلامت در حوزه سلامت خوش درخشیدند

امام جمعه اسفراین گفت: مدافعان سلامت اسفراینی در حوزه بهداشت و درمان درخششی ماندگار را از خود به جای گذاشتند.

به گزارش وبدا ، حجت الاسلام موسوی جاجرمی در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی با قدردانی از حوزه سلامت گفت : خدمات ارزشمند مدافعان سلامت برای همیشه ماندگار است.

وی فضای فرهنگی بین شهروندان اسفراینی را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود : انسان دوستی و کمک به همنوع در بین مردم اسفراین  به یک فرهنگ ارزشمند تبدیل شده است.

  امام جمعه اسفراین بر آموزش صحیح نیروی انسانی تاکید کرد و گفت : هر چقدر در تربیت و آموزش جوانان وقت بگذارید بی تردید شاخصه های علمی و تربیتی را در آینده تضمین کرده اید.

حجت الاسلام موسوی جاجرمی با اشاره به اینکه سلامت همواره الویت است به مسئولان علوم پزشکی تاکید کرد در همایشی با دعوت از  پزشکان بومی مقیم شهر های دیگر، پیشنهاد و راهکار های ماندگاری پزشکان را در این شهر بررسی کنند.

 رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین از روند رو به رشد شاخص های بهداشتی و درمانی از زمان استقلال این دانشکده خبر داد و گفت:  در این مدت در شاخص درمان تخت های بیمارستانی در اورژانس از 12 به 23 تخت ، در بخش مراقبت های ویژه icu، قلب و نوزادان  به ترتیب به  13 ، 10  و 9 تخت افزایش یافت.

دکتر اسحق ایلدرآبادی افزایش تعداد خانه های بهداشت را از 63 به 65 و مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری از 10 به 15 و پایگاه های سلامت از 5 به 11 پایگاه را رشد شاخص بهداشتی در اسفراین دانست.

وی به جذب 77 متخصص در تیر ماه امسال اشاره کرد و گفت : احدات بیمارستان تخصصی زنان  و کلینیک ویژه گشایش بسیار چشمگیری را در سهولت دسترسی شهروندان به متخصصان ایجاد کرد.

وی افزایش تعداد دانشجویان از 172 دانشجو در سال  93 به 357 دانشجو را از  توفیقات آموزشی دانشکده علوم پزشکی اسفراین عنوان کرد و گفت : اعضای هیئت علمی به 18 نفر و رشته تحصیلی به 5 رشته ارتقا یافت.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین ایجاد آزمایشگاه سلولی مولکولی ، راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز ، رادیولوژی ، سی تی اسکن و ماموگرافی را از دیگر توفیقات عرصه سلامت در مدت 8 سال استقلال این دانشکده برشمرد.

 

 

 

١٧:٣٠ يکشنبه ٢١ آذر ١٤٠٠ / شماره: ٧١٩٧ / تعداد نمایش: 137 / گروه خبری: اخبار