اخبار > کارشناس واکسیناسیون دانشکده علوم پزشکی اسفراین :اگر واکسن سرخک را تزریق نکرده اید در اولین فرصت مراجعه کنید


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

کارشناس واکسیناسیون دانشکده علوم پزشکی اسفراین :اگر واکسن سرخک را تزریق نکرده اید در اولین فرصت مراجعه کنید

برای پیشگیری از ابتلا و شیوع بیماری سرخک ،  پوشش واکسیناسیون باید به 95 درصد برسد.

به گزارش وبدا ، کارشناس واکسیناسیون دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه برای ایمنی سازی علیه بیماری سرخک باید پوشش واکسیناسیون عمومی حداقل به 95 درصد برسد گفت: اگر واکسن سرخک را تزریق نکرده اید در اولین فرصت برای تزریق واکسن به نزدیکترین پایگاه سلامت محل سکونت خود مراجعه کنید.

امین سبحانی  با اشاره به اینکه تزریق این واکسن در دو مرحله و در سنین  12 و 18 ماهگی است افزود : در طی پنج سال گذشته با تلاش مدافعان سلامت و مراجعه مردم هیچ گونه مورد مثبتی از بیماری سرخک فعلا مشاهده نشده است.

وی از کاهش پوشش واکسیناسیون اسفراین  در زمستان 1400 علیه بیماری سرخک به کمتر از 90 درصد  خبر داد و افزود :  شیوع کرونا و تبلیغات افراد واکسن ستیز از مهمترین عوامل کاهش واکسیناسیون بوده است.

کارشناس واکسیناسیون دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه بثورات جلدی در صورت و بدن و علائمی مشابه آنفلوآنزا  از علائم بیماری سرخک است گفت :  این بیماری بسیار واگیر است به طوری که اگر یک نفر مبتلا باشد 90 درصد افراد  غیر واکسینه شده که با  بیمار در تماس هستند  را مبتلا می کند.

سبحانی زمان انتقال این بیماری را 4 روز قبل  و 4 روز بعد از بثورات عنوان کرد و افزود : کودک مبتلا به مدت 9 روز باید از رفتن به اجتماع منع شود.

 

 

 

١١:٢٩ دوشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠١ / شماره: ٧٣٨٧ / تعداد نمایش: 149 / گروه خبری: اخبار