اخبار > ضرورت تکمیل واکسن MMR کودکان


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ضرورت تکمیل واکسن MMR کودکان

مدیر گروه بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین از والدین خواست دو دُز واکسن سرخک کودکان خود را  سریعتر کامل تزریق کنند.

به گزارش وبدا ، خانم مریم سلطانی در نشست مشترک متخصص اطفال با پزشکان مستقر در مراکز بهداشتی و کارشناسان بهداشت مراقب ناظر گفت : هدف اصلی تیم های بهداشتی تکمیل واکسن MMR به صورت دو دُز کامل است.

وی با بیان اینکه این واکسن شامل سرخک ، سرخچه و اوریون است از والدین خواست با توجه به طغیان بیماری سرخک در کشور همسایه حتما در اسرع وقت واکسیناسیون کودکان خود را کامل کنند.

 مدیر گروه بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه کودکان در سن 12 و 18 ماهگی این واکسن را باید دریافت کنند  افزود : والدین، کودکی را که  از سن 12 و 18 ماهگی گذشته و هنوز دُز های واکسن MMR را کامل نکرده است، در اسرع وقت به نزدیکترین پایگاه سلامت محل سکونت برسانند.

وی گفت: اگر کودکی مورد مشکوک تب و بثورات دارد حتما به نزدیکترین مرکز بهداشتی مراجعه تا تیم های بهداشتی شناسایی به موقع و رهگیری این افراد را داشته باشند.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین  ابراز خرسندی کرد که خوشبختانه تاکنون موردی از بیماری سرخک در اسفراین مشاهده نشده است.

 

١٢:١٣ چهارشنبه ٣١ فروردين ١٤٠١ / شماره: ٧٣٩١ / تعداد نمایش: 113 / گروه خبری: اخبار