اخبار > 41 مدیر مدرسه مروج سلامت تجلیل شدند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

41 مدیر مدرسه مروج سلامت تجلیل شدند

در همایشی از 41  مدیر "مدارس مروج سلامت" در شهرستان اسفراین تجلیل شدند.

به گزارش وبدا،  کارشناس مسئول سلامت نوجوانان و جوانان دانشکده علوم پزشکی اسفراین   در این همایش از اجرای طرح" مدارس مروج سلامت" از سال 88  در اسفراین خبر داد و گفت : با همکاری های بین بخشی با اداره آموزش و پرورش امسال افزایش  مدارس پنج ستاره داشتیم که 41  مدیر مدرسه مروج سلامت  تجلیل شدند.

خانم طلعت رگبار با بیان اینکه این مدارس  در رتبه بندی از  یک ستاره تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شوند به طوریکه پنج ستاره ۱۰۰ امتیاز و یک ستاره زیر ۱۰۰ امتیاز محسوب می‌شود افزود : در بین مدارس اسفراین 41 مدرسه پنج ستاره ، 11 مدرسه  چهار ستاره ، 7 مدرسه سه ستاره ، 1 مدرسه یک ستاره و 1  مدرسه هم بدون ستاره است.

وی گفت :  برنامه جامع آموزش سلامت، ارائه خدمات بالینی، سلامت محیط، بهبود تغذیه، تحرک فیزیکی، ارتقاء سلامت کارکنان، خدمات سلامت روان و مشاوره‌ای، مشارکت والدین و جامعه در برنامه‌های سلامت در مدرسه و موضوع سفیران سلامت دانش آموزی از مواردی است که در مدارس مروج سلامت به آن پرداخته می‌شود.

معاون تربیت بندی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی در این همایش از  افزایش کم تحرکی و بی تحرکی در دوران کرونا برای دانش آموزان و والدین خبر داد و گفت : پیاده روی در طی روز ، استفاده کمتر از خودرو از جمله رفتارهایی هستند که می تواند در کاهش این کم تحرکی تاثیر گذار باشد.

مهدی خطیب زاده به  نقش اثرگذار معلمان در ارائه آموزش های سلامت به دانش آموزان تاکید کرد و افزود : برای انجام رفتارهای مناسب سلامت جسم و روان دانش آموزان باید نگرش آنها را مثبت و باور را در دانش آموزان ایجاد کرد.

١٣:٢٥ شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١ / شماره: ٧٤٦٠ / تعداد نمایش: 135 / گروه خبری: اخبار