اخبار > ثبت موفقیتی دیگر در بیمارستان اسفراین : کیست تخمدان و آپاندیسیت به روش لاپاراسکوپیک جراحی شد.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

ثبت موفقیتی دیگر در بیمارستان اسفراین : کیست تخمدان و آپاندیسیت به روش لاپاراسکوپیک جراحی شد.

به گزارش وب دا ، متخصص و جراح عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین از انجام جراحی همزمان کیست تخمدان و آپاندیسیت برای اولین بار در اسفراین به روش لاپاراسکوپیک خبر داد و گفت:انجام جراحی کیست تخمدان و آپاندیسیت به روش لاپاراسکوپیک جزو جراحی های پیشرفته لاپاراسکوپی محسوب می شود.


دکتر جواد میرزاپور با اشاره به اینکه بیمار خانمی ۴۰ ساله بود که با درد شکم مراجعه و در بررسی ها مشخص شد علاوه بر آپاندیسیت، یک کیست تراتوم مچور (  Mature teratoma)نیز دارد ،افزود: با فراهم شدن تجهیزات و امکانات لازم در اتاق عمل، بسیاری از عمل ها جراحی به روش لاپاراسکوپیک در این بیمارستان انجام می شود که جراحی با این روش، به علت استفاده از ابزارهای پیشرفته و دقت بالا عوارض کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.


وی کاهش درد بعد از جراحی ،کاهش ریسک عفونت و آسیب به بافت های دیگر بدن از قبیل چسبندگی و آسیب به احشا داخلی،کاهش میزان ماندگاری در بیمارستان و ترخیص زودهنگام بیمار و توانایی انجام فعالیت های طبیعی بعد از عمل را از مزایای جراحی به روش لاپاراسکوپیک برشمرد.


لازم به ذکر است که در حال حاضر جراحی های لاپاراسکوپیک متعدد از جمله کیسه صفرا ، کیست تخمدان و آپاندیسیت در این مرکز به صورت روتین صورت می گیرد. 

٠٩:٣١ سه شنبه ٢٤ خرداد ١٤٠١ / شماره: ٧٥٠٥ / تعداد نمایش: 81 / گروه خبری: اخبار