اخبار > برگزار ی جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت کرونا ویروس.


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

برگزار ی جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت کرونا ویروس.

به گزارش روابط عمومی ؛ با توجه به تغییر رنگ بندی کرونا از آبی به نارنجی و افزایش تعداد موارد مثبت سرپایی و بستری در بیمارستان جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با محوریت کرونا ویروس با حضور فرماندار،سرپرست دانشکده علوم پزشکی و مسئولین دستگاههای اجرایی شهرستان در محل سالن اجتماعات شهید سپهبد سلیمانی فرمانداری برگزار شد.

در ابتدا دکتر توفیقیان سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسفراین ضمن خیرمقدم و تشکر از حاضرین در جلسه در خصوص وضعیت بیماری کرونا و اهمیت پیشگیری از این بیماری از طریق واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی مطالبی بیان نمود.

در ادامه معاون بهداشتی از افزایش بروز بیماری در طی روزهای جدید و همچنین  بازگشت حجاج  و نزدیکی محرم و اربعین حسینی  ابراز نگرانی کرد و گفت این شرایط ،بیماری کرونا را برای شهرستان پیچیده خواهد کرد.

دکتر نادر نیک پرست  واکسیناسیون دوز یادآور ،استفاده از ماسک در اماکن دولتی و غیردولتی و همچنین مکان های سرپوشیده را توصیه کرد.

ایشان آمادگی خود را جهت اعزام تیم های واکسیناسیون در صورت همکاری سازمانهای دولتی و غیردولتی برای واکسیناسیون کارکنان آن دستگاه ها اعلام کرد.

و در پایان مقرر گردید برگزاری مراسم با شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی سال قبل با فاصله 2 متر با حداکثر ظرفیت 50درصد به مدت 90 دقیقه و در جلسات اضطراری در سازمانها با حداکثر 30 نفر به مدت 90 دقیقه برگزار شود.

١٦:٤٠ سه شنبه ٢٨ تير ١٤٠١ / شماره: ٧٦٠٥ / تعداد نمایش: 41 / گروه خبری: اخبار