اخبار > شیوع پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

شیوع پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین خبر داد : از 50 سالگی به بعد از هر سه زن یک نفر و از هر پنج مرد یک نفر در طول عمر خود دچار شکستگی می شوند.

به گزارش وبدا ، دکتر حمید رضا شرکاء در گفتگو با  خبرنگار وبدا پوکی استخوان را یک بیماری خاموش دانست که تا زمان بروز شکستگی هیچ علائم و نشانه ای ندارد گفت : از 50 سالگی به بعد از هر سه زن یک نفر و از هر پنج مرد یک نفر در طول عمر خود دچار شکستگی می شوند.

وی با بیان اینکه در هر سنی بهترین نوع ورزش برای سلامتی استخوان، تمرینات تحمل وزن و تقویت عضلات است افزود : ویتامین  D اهمیت ویژه ای برای سلامت استخوان دارد که کمبود آن شایع است و حتی با یک تغذیه سالم هم نمی توانیم کمبود آن را جبران کنیم.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین مکمل ویتامین D را برای افراد در معرض پوکی استخوان قرار دارند توصیه کرد و گفت : برای تمام افراد 60 ساله و بالاتر این مکمل  روزانه 1000 واحد توصیه می شود.

دکتر شرکاء استفاده از آسانسور به جای پله ، پیاده روی مسافت های کوتاه به جای استفاده از خودرو یا وسایل حمل و نقل عمومی ، ده دقیقه پیاده روی در روز  و روی یک پا ایستادن در انجام کارهای روز مره مثل مسواک زدن و شستشو را از فعالیت های ساده برای تقویت استخوان و عضلات سالم عنوان کرد.

 

 

 

١٢:٣٠ يکشنبه ١ آبان ١٤٠١ / شماره: ٧٨٠١ / تعداد نمایش: 110 / گروه خبری: اخبار