اخبار > مربیان بهداشت و پرورشی قابل اتکا برای دانش آموزان باشند/ شستن مکرر دست و استفاده از ماسک مهمترین راه پیشگیری از آنفلوآنزا


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

مربیان بهداشت و پرورشی قابل اتکا برای دانش آموزان باشند/ شستن مکرر دست و استفاده از ماسک مهمترین راه پیشگیری از آنفلوآنزا

کارگاه آموزشی بیمار یهای واگیر در مدارس با حضور مربیان بهداشت و پرورشی مدارس برگزار شد.

به گزارش وبدا، کارشناس بیماری های  دانشکده علوم پزشکی اسفراین در این کارگاه به مربیان بهداشت و پرورشی توصیه کرد باید فرد قابل اتکا و اطمینان برای دانش آموزان باشند که اگر دانش آموزی در ارتباط با یک بیماری به ویژه ایدز سوالی داشت بتواند بدون هراس آن را با شما مطرح کند .

سعید کشوری بیماری آنفلوآنزا را یک بیماری فصلی تنفسی عنوان کرد و گفت : این بیماری از طریق تنفس ، ترشحات بینی و چشم قابل انتقال است.

وی  شستن مکرر دست و استفاده از ماسک را  مهمترین راه پیشگیری از  آنفلوآنزا  عنوان کرد و افزود : دانش آموزان باید فاصله اجتماعی را این روزها بیشتر رعایت کنند و در صورت بروز علائم آنفلوآنزا و یا شبه آن حتما به مراکز درمانی مراجعه نمایند.

وی شپش سر را در مدارس شایع دانست و مهمترین عامل انتقال را حضور در تجمعات و تماس با فرد آلوده عنوان کرد و گفت : شپش به طور معمول باعث بیماری نمی شود و فقط به عنوان یک عامل آزار دهنده در  بین دانش آموزان است.

کارشناس بیماری ها با بیان اینکه مهمترین راه درمان آن استفاده از شامپوی پرمترین و لیندان در صورت اثبات شپش است گفت : این ابتلا مختص به قشر و طبقه خاصی از جامعه نیست و مربیان باید دقت کنند در صورت مشاهده به دانش آموزان انگ زنی نشود.

 کشوری از دانش آموزان خواست برای جلوگیری از شیوع شپش حتما سعی کنند البسه گرم خود را بر روی یکدیگر قرار ندهند و بهداشت فردی را رعایت نمایند.

 

 

١٤:٢٧ چهارشنبه ٤ آبان ١٤٠١ / شماره: ٧٨١٠ / تعداد نمایش: 108 / گروه خبری: اخبار