اخبار > آموزش قبل از ازدواج به صد در صد زوجین اسفراینی


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

آموزش قبل از ازدواج به صد در صد زوجین اسفراینی

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت : صد در صد زوجین اسفراینی که ازدواج آنها ثبت شده است، آموزشهای لازم قبل از ازدواج  را دریافت کرده اند.

به گزارش وبدا ، دکتر حمید رضا شرکاء در نشست قرارگاه جوانی جمعیت دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه در شش ماه اول امسال 543 نفر در کلاس های آموزشی ویژه ازدواج شرکت کرده اند گفت : درصد پوشش این کلاس ها به صورت صد در صد بوده است.

وی  با اشاره به اینکه کلاس های آمادگی ازدواج به مدت 6 ساعت است افزود :  حقوق و احکام خانواده، اخلاق و سبک زندگی، مباحث روانشناسی و سلامت باروری از موضوعاتی است که به زوجین آموزش داده می شود.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسفراین از بالا رفتن  میانگین سن ازدواج در زوج  به  30 و در زوجه  به 24/6  خبر داد و افزود : کاهش میل به ازدواج ، سقط جنین و مهاجرت افراد جوان از چالش های پیش روی فرزند آوری در ایران است.

دکتر شرکاء روند رشد جمعیت در اسفراین را از سال 95 تا 1400 از 1/5 به 0/5 عنوان کرد که پایین تر از  متوسط کشوری است گفت : اسفراین با نرخ باروری 1/5 پایین ترین نرخ باروری در استان را هم به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی کارشناسان، ایران در سال 1420 جزو 4 کشور پیر جهان است افزود :  این  هشداری برای دست اندرکاران است تا هر چه سریعتر شرایط مناسب ازدواج آسان بین جوانان را فراهم و مسیر تند پیری جمعیت را متوقف نمایند.

 

 

١٣:٥٠ دوشنبه ١٦ آبان ١٤٠١ / شماره: ٧٨٣١ / تعداد نمایش: 80 / گروه خبری: اخبار