اخبار > ‍ فرماندار اسفراین: کارکنان علوم آزمایشگاهی نماد خدمت جهادی هستند


ارسال به دوست     نسخه چاپي

 

دانشکده علوم پزشکی اسفراین

‍ فرماندار اسفراین: کارکنان علوم آزمایشگاهی نماد خدمت جهادی هستند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین؛ به مناسبت سی ام فروردین ماه روز علوم آزمایشگاهی فرماندار اسفراین به همراه رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی در نشستی از تلاشهای کارکنان علوم آزمایشگاهی اسفراین تقدیر کردند. 
مهدی کرامتی در این نشست گفت: در شرایطی که ویروس کرونا بخش‌های مختلف کشورمان را تحت تاثیر قرار داده است در کنار پزشکان و پرستاران که شبانه‌روز در تلاشند تا سلامت را به بیماران هدیه دهند فعالان حوزه علوم آزمایشگاهی نیز  بدون هیچ گونه ادعایی در خط مبارزه با این بیماری همه‌گیر هستند. 
وی ادامه داد: کارکنان حوزه علوم آزمایشگاهی نقش مهم و اثرگذاری در روند پیشگیری، تشخیص و درمان این بیماری‌های واگیردار ایفا کردند و در شرایط کنونی نیز با تلاش و مجاهدت‌های شبانه‌روزی به تشخیص به هنگام بیماری در پیشگیری و درمان سریع آن نقش خود را به خوبی ایفا می کنند.
کرامتی اذعان داشت: در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا، کشورمان در ارتباط با تجهیزات مورد نیاز این بیماری از جمله محلول ضدعفونی، ماسک و کیت‌های تشخیص آزمایشگاهی با کمبودها و محدودیت‌هایی مواجه بود که به مروز زمان و با مسلط شدن کادر درمانی بر اوضاع و بسیج همگانی و همچنین شناخت رفتار ویروس و کانونهای شیوع آن رفته رفته از مشکلات موجود کاسته شد. 
وی گفت: اما در چنین شرایطی مدافعان سلامت با ایثار و از خودگذشتگی، شب و روز خود را وقف نجات و سلامت بیماران کردند.
وی راه اندازی و تجهیز آزمایشگاه مولکولی کرونا ویروس در شهرستان را یکی از ظرفیت‌های شهرستان در حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: ظرفیتها و توانمندی‌های شهرستان در حوزه سلامت بسیار زیاد است که  با گفتمان سازی، این ظرفیتها دیده خواهد شد . 
فرماندار اسفراین ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی کارشناسان علوم آزمایشگاهی؛ بیان کرد: با وجود سختی کار زیاد و همچنین‌مبتلا شدن  تعدادی از کارشناسان علوم آزمایشگاهی  به این بیماری، اما  روند خدمت رسانی به مردم همچنان ادامه دارد. 
در پایان این نشست به منظو قدردانی از خدمات کارکنان علوم آزمایشگاهی به صورت نمادین؛ دو نفر از کارشناسان علوم آزمایشگاهی با اهدای لوح تقدیر توسط فرماندار اسفراین تجلیل شدند.

١٥:٣٣ دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠ / شماره: ٦٧٧٥ / تعداد نمایش: 109 / گروه خبری: اخبار